רופאים תעסוקתיים בחיפה

חליתם או נפגעתם ואתם זקוקים לשירותיהם של רופאים תעסוקתיים? כאן תוכלו לקבל את כל הפרטים לגבי רופאים תעסוקתיים– מתי תזדקקו לחוות דעתם, מה הם בדיוק תפקידיהם וסמכויותיהם ופרטים נוספים אשר יסייעו לכם לקבל תמונה מלאה וברורה אודות רופאים תעסוקתיים. רופאים תעסוקתיים פרטיים או ציבוריים, הינם בעלי המקצוע אליו יגיעו אנשים אשר כתוצאה מפגיעה בתאונות דרכים או תאונות עבודה, מחלה במחלות מקצוע או פגיעה מרשלנות רפואית איבדו את כושר העבודה שלהם באופן חלקי או מלא. בסמכויותיהם של רופאים תעסוקתיים לקבוע האם אותם אנשים יכולים לחזור לעבוד באופן מלא או חלקי אם בכלל, זאת, לאחר שיעיין במסמכים הרפואיים אותם הם מתבקשים להביא איתם ובמידת הצורך יבצע בדיקות רפואיות שונות. דברים שחשוב לדעת לגבי רופא תעסוקתי: אחד מסמכויותיו של רופא תעסוקתי פרטי או דרך הקופה, הוא קבלת החלטה בנושא כושר עבודתו של אדם שנפגע גם בתביעות נגד ביטוח לאומי או/ו חברות הביטוח. חלק ממקומות העבודה, דורשים מועמדים לעבודה אצלם לעבור בדיקה אצל רופא תעסוקתי בכדי לוודא את כשירותם לעבוד בתחום. בפנייה לייעוץ מול עורכי דין רשלנות רפואית, אחד הדברים הראשוניים שהלקוח יתבקש להביא היא חוות דעתו של רופא תעסוקתי אשר תוצאותיה חשובות והכרחיות בנושא של תביעת רשלנות רפואית. במידה ופונים אל רופא תעסוקתי פרטי מחיר יכול להשתנות ואיננו קבוע. יש לשים לב לכך בשביל להחליט למי מומלץ לפנות, לפחות בהקשר של עלויות. אחד מסמכויותיו של רופא תעסוקתי פרטי או דרך הקופה, הוא קבלת החלטה בנושא כושר עבודתו של אדם שנפגע גם בתביעות נגד ביטוח לאומי או/ו חברות הביטוח. חלק ממקומות העבודה, דורשים מועמדים לעבודה אצלם לעבור בדיקה אצל רופא תעסוקתי בכדי לוודא את כשירותם לעבוד בתחום. בפנייה לייעוץ מול עורכי דין רשלנות רפואית, אחד הדברים הראשוניים שהלקוח יתבקש להביא היא חוות דעתו של רופא תעסוקתי אשר תוצאותיה חשובות והכרחיות בנושא של תביעת רשלנות רפואית. במידה ופונים אל רופא תעסוקתי פרטי מחיר יכול להשתנות ואיננו קבוע. יש לשים לב לכך בשביל להחליט למי מומלץ לפנות, לפחות בהקשר של עלויות. מעוניינים בפרטים נוספים לגבי רופאים תעסוקתיים פרטיים או ציבוריים? אתם מוזמנים למלא טופס ואנו נדאג שיחזרו אליכם. בינתיים, תוכלו לקרוא באתר מאמרים ומדריכים בנושא. רופאים תעסקותיים.
קרא עוד
אבי אדרי ושות\ משרד עורכי דין

רח' ביאליק 3, בית מנהל ההנדסה חיפה 33112

משרד עו\"ד העוסק בתחום האזרחי והמסחרי. המשרד מתמחה בליווי עסקאות נדל\"ן, במשפט מסחרי ובליווי שוטף של חברות, תביעות נזקי גוף (תביעות ביטוח לאומי ומשרד הביטחון), תאונות דרכים,...

מיכאל דאוד- משרד עורכי דין

שמריהו לוין 3 חיפה

משרד עורכי דין של מיכאל דאוד מתעסק במסחרי, בנקאות, נזיקין, רשלנות רפואית, מקרקעין, חוזים, הוצאה לפועל, פשיטת רגל

שושנה ברוידה בן דוד -עורך דין

פבזנר 40 חיפה

מומחית בתיקי רשלנות רפואית מעקב הריון לידה מחלות גנטיות נשואי קרובים ועדות להפסקת הריון גילוי סרטן איתור מומים גנטים אי גלוי מומי לב בהריון בצוע נתוחים שגוים...

דר טל- אנגלברג, עוד

העצמאות 102 חיפה 33411

מוטי כהן משרד עורכי דין

פל ים 5 חיפה

עו\"ד מוטי כהן - עו\"ד ומגשר, מתמחה בטיפול במגוון תחומים משפטיים, שעיקרם: דיני תעבורה – דוחות תנועה, פסילות רישיון נהיגה ותאונות דרכים. בכל הקשור בענייני תעבורה אני עובד...

עוד סאמי אבו ורדה

פל-ים 5 חיפה

עו\"ד סאמי אבו ורדה, מומחה בתחומי נזקי גוף: תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אישיות, רשלנות רפואית ובתחומי הביטוח הלאומי - מחלות מקצוע: מחלות סרטן למיניהן בשל חשיפה...

שאלות ותשובות בתחום רופאים תעסוקתיים

אני בשבוע 19 להריוני, הריון 3 אחרי שתי לידות בניתוחים קיסריים. בשלושת השבועות האחרונים סובלת מכאבי צוואר כרוניים ושרירי צוואר תפוסים ומבצעת טיפולי פיזאוטרפיה קבועים כטיפול מידי בבעיה. הומלץ לי הן ע"י הרופאה שלי והן ע"י הגניקולוג שלי לפנות לרופא תעסוקתי. ברצוני לדעת מה ההבדל בין פנייה לרופא תעסוקתי לבין פנייה לשמירת הריון מביטוח לאומי?

רופא תעסוקתי הוא רופא אשר בסמכותו להחליט האם מצבו הרפואי של אדם, מפריע או מונע ממנו לחלוטין, לעבוד במקום עבודתו ו/או במקצועו – הרופא התעסוקתי הוא זה שבעצם קובע מהי מידת כושרו של אדם לעבוד נוכח מגבלותיו הרפואיות והאחרות.

ביטוח לאומי משלם קצבת שמירת הריון לאישה הרה עובדת בשל היעדרותה מעבודה בעקבות מגבלה רפואית, שנובעת מההיריון עצמו, ובגין מגבלה זו אינה יכולה לעבוד במקום עבודתה. מטרת הקצבה היא לפצות את האישה ההרה על כך שאיבדה את משכורתה במשך התקופה בה היא נמצאת בשמירת היריון. אישור לגבי הצורך בשמירת היריון ניתן על ידי רופא נשים כשעם אישור זה מומלץ לגשת לרופא תעסוקתי על מנת שיקבע את כושרה לעבוד. ביחד עם כל ההמלצות האישה ההרה מגישה תביעה לביטוח לאומי לצורך קבלת הגמלה האמורה.  

התשובה ניתנה על ידי עו"ד אילן זריהן, מומחה ברשלנות רפואית, ברקוביץ 4, תל אביב,   03-6935310 , 050-9250478
 

7. אני עובדת במעון בבאר שבע מזה כשבעה חודשים. לפני שבועיים הרגשתי קשיי נשימה שהלכו והתגברו. בעקבות כך הייתי מאושפזת והוחלט על חופשת מחלה. כמו כן אני סובלת מדופק מואץ במנוחה שמגיע ל- 116 פעימות בדקה. רציתי לדעת אם מגיע לי שמירת הריון או לא?

שלום רב. בשאלה חסרים פרטים רבים. חשוב להבין באיזה חודש את בהריון, ומהו המצב הגניקולוגי. ההחלטה על שמירת הריון, שברוב המקרים מתבצעת במסגרת אישפוז במחלקה להריון בסיכון גבוהה (HRP), מתקבלת על ידי הגניקולוג המטפל, שמוסמך גם להחליט על מתן חופשת מחלה.

ההחלטה תקבע לפי שיקול דעת מקצועי ועל פי קריטריון של סיכון אפשרי לאם ולעובר, ויכולת הצוות הרפואי לסייע במסגרת האשפוז (לאשפוז עצמו סיכונים רבים, כמו זיהומים נרכשים בבתי חולים (שהינם זיהומים קשים יותר)). כמו כן, רופא מטפל (רופא משפחה או כל רופא אחר) יכול להחליט על חופשת מחלה שאינה קשורה להריון.

חשוב להבין כי רוב התסמינים שתיארת יכולים להיות תקינים (כתלות בחומרתם) בכל הריון. עליית הנפח התוך כלי בהריון גורמת לירדת לחץ דם (תקינה), ולכן הדופק התקין בהריון גבוהה יותר מגבולות הנורמה במבוגרים. כמו כן, תלונות של קושי בנשימה מופיעות כמעט בכל הנשים בהריון, הן בגלל הצורך של הלב להזרים דם רב יותר, והן בגלל הלחץ של העובר על וורידים גדולים. לבסוף, דליות ברגליים וקושי בעמידה הם תסמינים תקינים של כל הריון, הנובעים גם הם מן הלחץ של העובר על הווריד החלול התחתון וירידה בהחזר הוורידי, וכן שינויים הורמונאליים.

באילו מקרים שאינם קשורים לתאונות או תביעות רשלנות יש להבדק אצל רופא תעסוקתי?

רופא תעסוקתי הוא סמכות בכל הנוגע לקביעת כושר ויכולת עבודה, בין השאר במקרים של אובדן הכושר הזה (כמו במקרה של תאונות, רשלנות רפואית וכו') אך כמובן שלא רק. עיסוק במקצועות שונים, במיוחד כאלה הכוללים דרישות פיזיות שונות, כמו אתתים, מפעילי אגורן וכו', דורשות בדיקה תקופתית אצל רופא תעסוקתי.

בנוסף, פוליסות ביטוח וכיסוי שונות, כמו ביטוח מנהלים וכו', עלולות לדרוש בדיקה מקדימה של רופא תעסוקתי.

מהו רופא תעסוקתי ואיך הוא קשור לתביעות רשלנות רפואית?

רופא תעסוקתי הוא רופא שמוכר על ידי הביטוח הלאומי, חברות הביטוח ומשרד הבריאות כסמכות רפואית בתחום קביעת כשירות לרפואה ואובדן כושר עבודה.

בתביעות רשלנות רפואית, חלק נכבד מן התביעה ולמעשה חלק נכבד מן הפיצוי מבוסס על אובדן כושר השתכרות, או כושר עבודה, עתידי, בעקבות אותה פגיעה שנגרמה כתוצאה מאותה רשלנות רפואית. אי לזאת, קביעת אובדן כושר עבודה, הנעשית כאמור על ידי רופא תעסוקתי מוסמך, חשובה מאוד בכל תביעת רשלנות רפואית.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

רופאים תעסוקתיים - מדריך שלם

רופאים תעסוקתיים - מדריך שלם

לנו העובדים נדמה שהרופא הכי חשוב הוא רופא משפחה, אך האמת היא שהגורם המשמעותי ביותר בשרשרת הוא רופא תעסוקתי, אם תאלצו לפגוש בו, תבינו למה...

רשלנות רפואית – כל המידע המקיף ברשת

רשלנות רפואית – כל המידע המקיף ברשת

מניעת רשלנות רפואית במקרים של ילדים קובע בית המשפט כי בשל היותם ילדים ומוגבלותם למסור מידע מדוייק על מצבם על הרופא לבצע בדיקות מקיפות ונדרשות...