רשלנות רפואית

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • תגובות
    רשלנות רפואית

שלום רב,
    -אני י נשוי לבת דודי  מצד האב, מדרגה ראשונה  מאז שנת 1995.
    -בשנת 1990 טרם הנישואין פניתי לרופא המשפחה כדי להפנותי לייעוץ גנטי בבי"ח בני ציון מפני ששני האחים שלי היו חולי טלסמיה מסוג magor.
    -יצויין כי במשפחה המורחבת היו מוכרות מחלות נוספות  כמו, סיסטיק פיברוזיס , ברדט בידל, וחרשות, אך באותה תקופה לא ידעתי את שמן.
    -אותו רופא שהפנה אותי לייעוץ היה מטפל בכל החולים במשפחה המורחבת והגרים יחד אתי באותה שכונה.
    -אציין כי תוצאות הבדיקות, שלי ושל בת זוגי העתידית , היו תקינות והצביעו על חוסר נשאות למחלת הטלסמיה.
    אולם לצערי, עם לידתה של בתי השניה  בשנת 1998 התברר כי היא חולת סיסטיק פיברוזיס.
    אציין כאן כי רופא המשפחה שהפנה אותנו לאבחון  טרופ לידתי לא הסב את תשומת לבנו ולא הפנה אותנו לאבחון נשאות למחלת הסיסטיק פיברוזיס על אף שהוא עצמו  טיפל גם בשלושה ילדים  הסובלים מאותה מחלה.
    כאשר פניתי לארכיון של קופת חולים כללית כדי להזמין את התיקים הרפואיים ,שלי ושל בת זוגי  התשובה הייתה : " התיקים לא נמצאים".
    נכון לרגע זה אין בידיי ולו מסמך אחד  המוכחי כי אותו רופא משפחה שהפנה אותנו לאבחון מחלת הטסמיה טיפל גם בקרובי המשפחה חולי הסיסטיק פיברוזיס.
    גם אצל קרובי המשפחה לא נמצאו מסמכים.
    אציין כי אותם קרובי משפחה השתתפו בייעוץ גנטי בבני ציון בשנת 1990 חמישה חודשים לפנינו ויידעו את הייעוץ הגנטי על המחלה ממנה סובלת אחת הבנות שלהם.
    לאור התיאור לעיל, האם קיימת עילה משפטית להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

תשובה לח'אלד

שלום רב,
    נסיבות המקרה חונות לפתחה של תביעת "הולדה בעוולה". על מנת לבסס את העניין יהיה צורך לאסוף את החומר הרפואי הנוגע למעקב ההיריון ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום שיעריך האם קיימת עילת רשלנות רפואית באוריינטציה של "הולדה בעוולה". לסבר את האוזן, אי קיומה של רשומה רפואית, כפי שציינת, יכולה "לשחק" לטובתך כתובע בעצם קיומו של "נזק ראייתי" המעביר את נטל ההוכחה לכתפי הנתבעים לבוא ולהראות שלא התרשלו בנסיבות עניינך.
    הינך מוזמן ליצור עימי קשר ישירות בנייד: 050-9250478, לצורך התייעצות ממוקדת.
    בברכה,
    עו"ד אילן זריהן

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך