enter-article תביעות רשלנות רפואית - איך זה נראה מהצד של הרופאים - lawmed
רשלנות רפואית עורכי דין » מאמרים וחדשות » תביעות רשלנות רפואית - איך זה נראה מהצד של הרופאים

תביעות רשלנות רפואית - איך זה נראה מהצד של הרופאים

בכל תביעת רשלנות רפואית יד אומנם את הצד הנפגע, הצד התובע, אך מולו יש את הצד הנתבע, שלעיתים נאלץ לשלם בעיכוב או סיום הקריירה המקצועית שלו.
איך זה נראה מהצד של הרופאים הנתבעים?

רשלנות רפואית

רבות דובר בנושא של רשלנות רפואית מהצד "הנפגע"- המטופל, אולם חשוב לזכור כי תביעות רשלנות רפואית עלולות לפגוע (ולא תמיד בצדק) גם ברופא המטפל.

שמירה על שגרה מתאימה תעזור לשגרה לשמור גם עליכם, הצוות המטפל, אולם במקרה הגרוע יותר שעניינים הגיעו לכדי עירוב עורכי דין נזקי גוף, התנהלות נכונה תעזור להוציא את האמת לאור ולסיים הליכים במינימום פגיעה במי מן המעורבים.

חובת הרשומות

הרפואה הטובה ביותר היא מניעה, והדרך הטובה ביותר למזער אינטראקציה עם עורכי דין נזקי גוף היא רישום מדוקדק. האמרה הרפואית האלמותית של סמיואל שם, מחבר "בית האלוהים"- "לא רשמת לא ביצעתה"- קיבלה תוקף חוקי.

בחוק זכויות החולה (1996) סעיף 17 מפרט את חובת ניהול הרשומה הרפואית על ידי כל אחד מן הצוות המטפל, כולל פירוט ממצאים בראיון הרפואי, הבדיקה הפיזיקלית ובדיקות המעבדה, רישום הטיפולים השונים, ותיעוד ההסברים שניתנו לחולה ובני משפחתו.

עם זאת, ניהול רשומות יעיל מגן עליכם מפני תביעות רשלנות רפואית הרבה יותר משהוא חיוני לחולה: מדובר בדרך הטובה ביותר לסיים מהר ואף למנוע תביעות רשלנות רפואית.

הקפידו במיוחד לרשום בצורה מפורטת הסברים שניתנו לחולה וקרוביו, כולל זמן ביצוע השיחה המדוייק.

זיכרו כי מחקרים רבים מראים כי פחות מ-20% מן האינפורמציה הניתנת לחולה במהלך שיחות עם הצוות המטפל נקלטת, ולכן במקרים רבים חולים לא משקרים כאשר הם טוענים שלא קיבלו כל הסבר- הם פשוט לא זוכרים.

כיוון שקרוב לוודאי שגם אתם לא בדיוק תזכרו (זיכרו, זמן ההתיישנות נכון להיום עומד על 7 שנים), הקפידו לרשום הכל.

פניה לסיוע מוקדם

תביעות רשלנות רפואית מוגשות בדרך כלל כלפי שלושה גופי במקביל: הרופא או איש הצוות המטפל, המוסד הרפואי, והגוף הממן (קופת החולים לדוגמא) בבחינת "כיס עמוק". הגופים הללו בדרך כלל מספקים סיוע משפטי מסובסד או חינמי.

מקורות נוספים למימון עורכי דין נזקי גוף הם חברת הביטוח שמבטחת אתכם מפני תביעות רשלנות רפואית, פורום הסיוע המשפטי של הר"י, וכמובן עורכי דין פרטיים.

בכל מקרה חשוב מאוד לערב עורכי דין נזקי גוף, בעלי ניסיון בתביעות רשלנות רפואית (ועדיף בתחום הדעת שלכם) כמה שיותר מוקדם- טיפול יעיל יכול להוביל לכך שפחות מ-20% מן התביעות יגיעו לשלב ההוכחות, וניתן יהיה "לסגור עניין" בצורה מהירה מחוץ לדלתות בית המשפט.

רופאים, זיכרו את זכויותכם

רשלנות רפואית מוגדרת בדרך כלל לפי מבחן הרופא הסביר, מדד שמשתנה במהירות רבה עם גידול הידע הרפואי. מה שנחשב לפני 3-4 שנים לאפשרי, יכול היום להחשב לאסור או הכרחי, ולכן חשוב מאוד לערב חוות דעת מומחה שמודע למצב העניינים בזמן התרחשות הרשלנות לכאורה, ולא רק בגישה העכשווית.

הכתובת הראשונה היא רופאים בחירים בסביבת העבודה שלכם דאז- מנהלי מחלקה, מנהלי קופת החולים וכדומה.

לסיכום, טיפול מוקדם יכול למנוע הרבה מאוד עוגמת נפש, גם מבחינת המטופל, ולכן נסו להשיג עזרה משפטית ועצה מקצועית-רפואית כמה שיותר מוקדם בתהליך

הרופאים הנתבעים צריכים להתמודד לא רק עם פגיעה בקריירה שלהם, אלא גם עם הוצאות משפטיות גדולות, ופגיעה קשה בשמם המקצועי, במקרים רבים, המקרה אף מגיע לתקשורת ומוכרע שם בטרם הגיע לבית המשפט


עוד באותו נושא

פיצויים לרשלנות רפואית – כיצד בונים תביעה

פיצויים לרשלנות רפואית – כיצד בונים תביעה

הסיכוי ללקות בזיהום חמור לאחר ניתוח עקב רשלנות רפואית בבתי-חולים בישראל מהגבוהים במערב ואם לקיתם ברשלנות כזו מגיע לכם כסף ופיצוי הולםרובנו...

רשלנות רפואית וזכויות עובד – נצלו את מה שמגיע לכם

רשלנות רפואית וזכויות עובד – נצלו את מה שמגיע לכם

תאונות יכולות להתרחש בכל מקום לכן חשוב לדעת מה זכויותיכם במיוחד כאשר היא מתרחשת בעבודה כדי לקבל את כל אשר מגיע לכם ולא לפספס דברתאונות יכולות...

עורכי דין מובילים ברשלנות רפואית – דרשו וקבלו את אשר מגיע לכם

עורכי דין מובילים ברשלנות רפואית – דרשו וקבלו את אשר מגיע לכם

אם הנכם חשים כי מגיע לכם פיצוי עקב רשלנות רפואית אזי עורכי דין מובילים בתחום יידאגו לעזור לכם לקבל פיצוי הולם מבלי לוותרבישראל מאות מקרים...

רופאים תעסוקתיים - מדריך שלם

רופאים תעסוקתיים - מדריך שלם

לנו העובדים נדמה שהרופא הכי חשוב הוא רופא משפחה, אך האמת היא שהגורם המשמעותי ביותר בשרשרת הוא רופא תעסוקתי, אם תאלצו לפגוש בו, תבינו למה...

מהי רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית

בעידן בו הצרכן הישראלי לומד להילחם על זכויותיו, אין זה מפתיע שבתי המשפט מתמלאים בתביעות רשלנות רפואית מצד פציינטים זועמים לפני נתוני...

string(51) "categoryרשלנות רפואית עורכי דין"