enter-article רשלנות רפואית בהריון - מה יכול להשתבש וכיצד יש לנהוג - lawmed
רשלנות רפואית עורכי דין » מאמרים וחדשות » רשלנות רפואית בהריון - מה יכול להשתבש וכיצד יש לנהוג

רשלנות רפואית בהריון - מה יכול להשתבש וכיצד יש לנהוג

למרות שהרפואה המערבית הינה משוכללת ומסוגלת לאבחן ולטפל בתופעות קשות, עדיין מתגלים לא מעט מקרי רשלנות קשים בשלבי תכנון כניסה להריון ובעת ההריון, רשלנות שמשפיעה על הוולד הנולד לכל ימי חייו

בסביבות 2,000 האנשים נפטרים בכל שנה כתוצאה מרשלנות רפואית ומספר גדול יותר נפגע כתוצאה מטיפול לקוי או יעוץ רפואי לקוי. הרבה אנשים לא מעלים בדעתם לתבוע רופא, הרי הוא זה שמגן עלינו שאמור לבדוק כל פרט קטן על מנת שבריאותנו תישמר או על מנת שנחזור לקו הבריאות.

בנוסף לכך רופאים הם בעלי מוניטין ומאחוריהם יש עורכי דין רבים. לצערנו ישנם מקרים רבים של רשלנות רפואית שבהם הרופא סטה מהזהירות הנדרשת ממנו בעת מתן שירותיים רפואיים.

תביעות רשלנות רפואית מוגשות בנוגע לרשלנות רפואית בנוגע להמלצות הרופא, מכירת תרופות, ניתוחים ועוד.

תקופת ההיריון היא תקופה משמחת שההורים ושאר המשפחה מחכים לתינוק החדש, יחד עם זאת תקופת ההיריון היא תקופה המסוכנת לאם ולתינוק ולכן עליהם להיות במעקב צמוד של רופא, להקשיב לכל עצותיו ולפעול לפיהן.

רוב האמהות יסכימו איתי שתקופת ההיריון היא התקופה שהן הקשיבו לרופא יותר מתמיד ופנו אליו בכל שאלה או בכל כאב קטן שהיה להן (גם אם הוא לא היה קשור ישירות להיריון).

מקרי רשלנות רפואית בהיריון

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהיריון יכולה להיות עוד לפני שלב ההתעברות בשלב שבו מתכננים את ההיריון.

לפני ההיריון מומלץ לערוך בדיקות גנטיות על מנת לשלול אפשרות להעברת מחלות גנטיות ולידת ילד חולה.

זוג המגיע למרפאה טרם שלב ההתעברות ואינו נחשף למידע זה ולבדיקות אלו או שאינו ממלא שאלון רפואי על ידי הרופא יכול להגיע לחדר הלידה וללדת תינוק חולה.

גם במקרה כזה הזוג יכול לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית ולתבוע את הרופא על רשלנות רפואית בהיריון

תפקיד הרופא הוא לעקוב אחר ההיריון ולשלוח את האישה ההרה לבדיקות שונות שהמטרה שלהן היא לבדוק האם העובר מתפתח באופן תקין.

רשלנות רפואית בהריון מתבטאת בכמה אופנים: הרופא לא הפנה או ביצע בעצמו בדיקות אולטרא סאונד דבר שיכול להוביל לחוסר אבחון מום אצל העובר, חוסר אבחון במערכות שתומכות בעובר (כמו השלייה או הרחם), חוסר אבחון פיגור ועוד.

ישנם מקרים בהם הרופא המליץ או ביצע בדיקת אולטרא סאונד אך עשה זאת בצורה רשלנית ולכן הוא לא אבחן פיגור או מום אצל העובר. ישנן עוד בדיקות רבות שעל האישה ההרה לעבור בזמן ההיריון על מנת לשלול מחלות שונות או סיכונים בהיריון.

מדוע לפנות אל עורכי דין ר רשלנות רפואית בהיריון

אנשים שלא חוו חוויה קשה זו חושבים לעיתים שאין למה לתבוע את הרופא ושתוצאות בית המשפט לא יגרמו לילד להיות בריא.

אך זו טעות, הפיצויים שיקבלו ההורים שיפנו אל עורכי דין רשלנות רפואית עושים זאת על מנת לפצות על הכסף הרב שהם מוצאים בטיפול בילד החולה, בימי העבודה הרבים שהם מפסידים כדי להגיע עם הילד לטיפולים רפואיים וכל זאת לצד הסבל הנפשי והכאב שנגרם להם והיה יכול להימנע.

כאשר הילד גדל הוא יכול גם כן לתבוע בעילת חיים בעוולה על הסבל הכרוך בחייו והתמודדות היום-יומית שלו עם המום.

רופא רשלנות רפואית מומחה בכל הנוגע לתחום ויודע באילו מקרים כדאי לתבוע על רשלנות רפואית בהיריון ומתי לא. כמו כן הוא יכול לבדוק את עלויות הטיפולים הנדרשים ולפי כך להחליט על סכום התביעה.


עוד באותו נושא

פיצויים לרשלנות רפואית – כיצד בונים תביעה

פיצויים לרשלנות רפואית – כיצד בונים תביעה

הסיכוי ללקות בזיהום חמור לאחר ניתוח עקב רשלנות רפואית בבתי-חולים בישראל מהגבוהים במערב ואם לקיתם ברשלנות כזו מגיע לכם כסף ופיצוי הולםרובנו...

רשלנות רפואית וזכויות עובד – נצלו את מה שמגיע לכם

רשלנות רפואית וזכויות עובד – נצלו את מה שמגיע לכם

תאונות יכולות להתרחש בכל מקום לכן חשוב לדעת מה זכויותיכם במיוחד כאשר היא מתרחשת בעבודה כדי לקבל את כל אשר מגיע לכם ולא לפספס דברתאונות יכולות...

עורכי דין מובילים ברשלנות רפואית – דרשו וקבלו את אשר מגיע לכם

עורכי דין מובילים ברשלנות רפואית – דרשו וקבלו את אשר מגיע לכם

אם הנכם חשים כי מגיע לכם פיצוי עקב רשלנות רפואית אזי עורכי דין מובילים בתחום יידאגו לעזור לכם לקבל פיצוי הולם מבלי לוותרבישראל מאות מקרים...

רופאים תעסוקתיים - מדריך שלם

רופאים תעסוקתיים - מדריך שלם

לנו העובדים נדמה שהרופא הכי חשוב הוא רופא משפחה, אך האמת היא שהגורם המשמעותי ביותר בשרשרת הוא רופא תעסוקתי, אם תאלצו לפגוש בו, תבינו למה...

מהי רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית

בעידן בו הצרכן הישראלי לומד להילחם על זכויותיו, אין זה מפתיע שבתי המשפט מתמלאים בתביעות רשלנות רפואית מצד פציינטים זועמים לפני נתוני...

string(51) "categoryרשלנות רפואית עורכי דין"