lawmed.co.il
כניסה למנהלים

פורום רשלנות רפואית

מנהלי הפורום:
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
עדשות מגע
11/05/2019 04:03 קניתי עדשות מגע שנתיות באופטיקה ידועה. מיד התחלתי לסבול מכאב חזק באחת העיני
תשובה ליעקב
16/04/2019 09:48 יעקב שלום,  כדי לבחון האם נסיבות העניין מקימות עילת רשלנות רפואית, יהיה צור
תשובה לדליה
12/09/2019 16:08 במישור הרשלנות, בוחנים זאת מול עו"ד שיאסוף תיקך הרפואי ויפנה למומחה לצורך ב
ספינה ביפידה
02/01/2020 14:49 ספינה ביפידה שלא אובחנה בהריון היא עילה לתביעת רשלנות רפואית? חשוב לציין של
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד

עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מצוינות ומקצועיות. המשרד פועל כ"משרד בוטיק" המתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף לסוגיהם, כשעורך דין זריהן מטפל באופן אישי ומקפיד על יחס אישי בכל תיק ותיק

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
28/10/2014 12:34
החלפת ברך     ו    ימית ימית    

היי אבי עבר לפני כשנה ניתוח החלפת ברך, עכשיו הוא שוב סובל מהברך. האם יש כאן עילה לרשלנות רפואית

08/02/2015 16:50

שלום,
ככלל, כדי לדעת האם קיימת עילת רשלנות רפואית יש לאסוף את החומר הרפואי בעניינו של אביך ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום על מנת שיחווה דעתו בדבר קיומה של עילת רשלנות. לסבר את האוזן, חשוב להבין כי גם אם אביך סובל מהברך אין הדבר מעיד בהכרח על קיומה של רשלנות וכל פרוצדורה ניתוחית כרוכה בסיכונים לרבות אי הצלחת הפרוצדורה, שחובה על המטפל ליידע את המטופל בטרם ביצוע הניתוח.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן 

30/09/2014 15:53

האם מתן תרופות לא נכונות על ידי רופא משפחה גם נחשבת כרשלנות רפואית? הנזק שנעשה היה זמני ועבר..

01/10/2014 14:48

שלום רב,
מקרים מסוג זה נחשבים כרשלנות רפואית היה והייתה חריגה מפרקטיקה רפואית סבירה בעת מתן התרופות ובמבחן התוצאה נגרם, עקב כך, נזק. בעניינך, להבנתי, הנזק חלף ולכן מומלץ לשקול את כדאיותה של הגשת תביעה או כל עיסוק משפטי אחר, בהיבטי עלות/תועלת. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

15/09/2014 22:11
מחלת מקצוע     ו    נתן נתן    

אני עובד כעשרים וחמש שנים במפעל, וחשוף לרעשים רבים בעבודתי. לאחרונה שמיעתי נחלשה ועל פי הרופא יש סיבה לחשוב שזה כתוצאה ממקום העבודה. השאלה מה אפשר לעשות בנושא והאם אכן מדובר בעילה למחלת מקצוע?

16/09/2014 15:32

שלום רב,

תשובה בעניין זה כבר ניתנה על ידנו בפורום ולהלן עיקריה: פגיעה בעבודה, המזכה בגמלאות נפגעי עבודה, יכולה להיות גם מחלת מקצוע, כהגדרתה בחוק הביטוח הלאומי. מחלת מקצוע משמע, מחלה לפי רשימת מחלות מוגדרות שנקבעה בתקנות, שהמבוטח חלה בה עקב עבודתו. היה והירידה בשמיעה שהופיעה אצלך נגרמה כתוצאה מתנאי עבודתך ומופיעה ברשימת המחלות המזכה אזי עסקינן במחלת מקצוע. ישנן סיטואציות בהן המחלה של העובד קשורה לתנאי עבודתו אולם אינה מופיע ברשימת מחלות המקצוע ואינה בגדר תאונת עבודה - במקרים מסוג זה הרחיב בית המשפט את פרשנותו לתאונת עבודה/מחלת מקצוע ויצר פלטפורמה שנקראת מיקרוטראומה משמע, מחלה הנגרמת עקב סדרה של פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן תורמת נזק זעיר משלה עד שמתהווה במצטבר נזק רבתי שהיא המחלה עצמה, כשכל פגיעה לבדה לא גורמת לנזק אבל כולן ביחד כן. בהתאם לפסיקה, מיקרוטראומה הוכרה כתאונה בעבודה לגבי פגיעה בשמיעה, דרכי הנשימה ובגב ולא הוכרה במחלות לב ומחלות נפש.
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן


14/07/2014 23:18

מעוניין לדעת האם יש עילה לתבוע בית חולים בגין תנאי פגייה שהביאו ליידי מוגבלות שכלית התפתחותית?
הסיפור בקווים כללים הוא לפני 23 שנים נולדו תאומות (קרובות משפחה) שהועברו מייד לאחר הלידה לפגייה. בעוד שתאומה אחת התפתחה וגדלה באופן תקין לחלוטין, אחותה סובלת כאמור מגיל ילדות מוקדם מאוד.
אספנו את המסמכים הנדרשים לאורך השנים לרבות מביה"ח המיילד וכן התייחסויות של מומחים שונים (ועדות אבחון).
אשמח לקבל קריאת כיוון האם יש בסיס לתביעה של ביה"ח בגין רשלנות רפואית בלידה או לאחר לידה?


15/07/2014 08:45

שלום רב,

מתוך מה שתיארת בשאלתך קשה להעריך בבירור האם הייתה רשלנות רפואית. לא ברור באיזה שבוע נולדו התאומות, והאם מצבה של התאומה הפגועה נובע מעצם הפגות, או מטיפול רפואי לקוי.

יש לדעת, שגם אם הדברים נראים "ברורים" לכם, יש צורך בקבלת חוות דעת רפואית התומכת בדברים ומפרטת באופן רפואי-משפטי את הפרטים הלקויים בטיפול, והקשר לנזק.

הייתי ממליצה לכם לפנות עם כל התיעוד שאספתם אל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, על מנת שיבצע עבורכם בירור מעמיק יותר.

בהצלחה,

מיכל קפלן חכמון, עו"ד

22/09/2013 15:19

בלט דיסק לנהג משאית שבמהלך היום עובד גם פיזית נחשב לתאונת עבודה או מחלת מקצוע

22/09/2013 16:06

שלום רב,

על מנת לבחון האם ארוע מסויים הוא תאונת עבודה צריך לברר מה הנסיבות שהובילו לפריצת הדיסק, ולא רק התוצאה עצמה.
אם מדובר במקרה שבו מהלך נהיגה עצמה, או בזמן העבודה עצמה (גם אם לא בנהיגה) הרחש ארוע פריצת הדיסק החריף, וניתן להוכיח זאת באמצעות תעוד רפואי, בהחלט יתכן שהארוע יוכל להיות מוגדר גם כתאונת עבודה.

אשר למחלת מקצוע - לא כל תסמין רפואי מוכר כמחלת מקצוע.
מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום זה, ולהציג לו את כל התיעוד הרפואי הקיים.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד
קפלן כספי, עו"ד

03/07/2014 10:42
מחלת מקצוע     ו    רותי רותי    

שלום,
האם בלט דיסק כ אשר התפרץ כתוצאה מישיבה מרובה
בשעות בעבודה במהלך כל היום .
נחשב כמחלת מקצוע ?

ממתינה לתשובה

22/09/2013 16:08

שלום רב,

פגיעה בעבודה, המזכה בגמלאות נפגעי עבודה, היא תאונת עבודה או מחלת מקצוע, כהגדרתן בחוק הביטוח הלאומי. תאונת עבודה משמע, תאונה תוך כדי ועקב עבודה, לרבות בדרך אליה וממנה, ובנסיבות כמפורט בחוק ומחלת מקצוע משמע, מחלה לפי רשימת מחלות מוגדרות שנקבעה בתקנות, שהמבוטח חלה בה עקב עבודתו. היה ובלט הדיסק שהופיע אצלך נגרם כתוצאה מאירוע חד פעמי במהלך ועקב העבודה אזי עסקינן בתאונת עבודה. היה ובלט הדיסק נגרם כתוצאה מתנאי עבודתך ומופיע ברשימת המחלות המזכה אזי עסקינן במחלת מקצוע. ישנן סיטואציות בהן המחלה של העובד קשורה לתנאי עבודתו אולם אינה מופיע ברשימת מחלות המקצוע ואינה בגדר תאונת עבודה - במקרים מסוג זה הרחיב בית המשפט את פרשנותו לתאונת עבודה/מחלת מקצוע ויצר פלטפורמה שנקראת מיקרוטראומה משמע, מחלה הנגרמת עקב סדרה של פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן תורמת נזק זעיר משלה עד שמתהווה במצטבר נזק רבתי שהיא המחלה עצמה, כשכל פגיעה לבדה לא גורמת לנזק אבל כולן ביחד כן. בהתאם לפסיקה, מיקרוטראומה הוכרה כתאונה בעבודה לגבי פגיעה בשמיעה, דרכי הנשימה ובגב ולא הוכרה במחלות לב ומחלות נפש.
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן17/06/2014 22:43

עברתי ניתוח מתיחת בטן שהיה כלול שאיבה מאזור הבטן. אך לא בוצעה השאיבה . אלה רק המתיחה . הופעתי אצל הרופא מספר פעמים והוא הודה שיש לעשות תיקון. אך אני לא מעונינת בשיטה שהוא רוצה לבצע את השאיבה. למרות שחתמתי על תצהיר לפני הניתוח שהוא יעשה את התיקון באים לא יוצלח. לפי הברורים שעשיתי יש שיטות יותר קלות לבצע את השאיבה שהוא לא מסכן אותי . בפגישה האחרונה אצל הרופא היתלוננתי על כאבים באזור הנתוח למרות שעבר חודשים ארוכים ועדיין יש לי כאבים . הרופא אמר לי שהוא נותן לי אחריות עד שנה לבצע תיקון .  (שמסתיים בעוד 3 חודשים )  במצבי זה לא ניתן לבצע שאיבת התיקון . נאמר לי שאחרי שנה אצתרך לשלם לרופא מחיר ניתוח מלא. שהוא לא מתחשב בסבל שאני עוברת. מבקשת את עזרתכם בנושא. בתאל

18/06/2014 08:39

שלום רב,

ניתוח בטן הוא ניתוח מורכב, אשר ההחלמה ממנו איטית.
יחד עם זאת, בהחלט יתכן שהניתוח שלך לא בוצע כהלכה.
כמו כן, יתכן שלמרות התכנון המקורי, לא כולו יצא אל הפועל (שאיבת שומן), ויש לבחון האם הדבר נבע מאילוצים שהתגלו תוך כדי ניתוח או ממחדל של הרופא.
כדי לבחון את כל אלה יש להפנות אותך להתייעצות עם מומחה אחר, כדי לבחון האם הייתה רשלנות כלשהי בביצוע הניתוח.
אחריותו של הרופא לתוצאות אינה חולפת לאחר שנה. ככל הנראה ההתייחסות היא רק לנושא הכספי, ככל שתחליטי להמשיך להינתח אצל אותו הרופא.

הייתי ממליצה לך להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית כדי שיוכל להנחות אותך באופן מדוייק יותר.

בהצלחה, והחלמה מהירה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

19/04/2014 15:12
רשלנות רפואית     ו    ליאת ליאת    

בני בן ה-17 החל לסבול בחודשים האחרונים מחרדות, עייפות כרונית והתנהגות משונה, אחרי שבדקנו שלא מדובר בשימוש בסמים או אלכוהול פנינו לפסיכולוגית שהפנתה אותנו לפסיכיאטר. הפסיכיאטר המליץ לנו על כדורים שהשפיעו בצורה שלילית על הילד - העייפות הכרונית שלו רק גדלה והוא כל הזמן רק רצה לישון ובאופן כללי נראה כמו זומבי. בפגישה עם פסיכאטר נוסף, נאמר לנו שהכדורים ממש לא מתאימים לילד בגילו ומצבו.
הילד לקחת את הכדורים שלושה חודשים, רציתי לשאול אם יש פעולה משפטית שאפשר לנקוט בה כנגד הפסיכאטר הראשון. 

19/04/2014 16:21

שלום רב,

מתוך הנתונים שפירטת בשאלתך לא ברור אם אכן מתן כדורים מסוג מסויים היוו במקרה זה רשלנות רפואית. שכן, מדע הפסיכיאטריה אינו מדע מדוייק, וככל שהדברים נוגעים למחלות נפש בהחלט עלולה להיות תקופה של מציאת ההרכב התרופתי הנכון עבור המטופל.
יחד עם זאת, גם אם ניתנה תרופה שגוייה לבנך, לא בטוח שנגרם לו נזק מעבר לתקופה שבה נטל את התרופה. ואם כך הדבר הרי שמדובר במקרה שלא כלכלי להגיש לגביו תביעה ברשלנות רפואית.

מאחלת חג שמח, ורפואה שלמה,
מיכל

24/03/2014 20:05
רפואת שיניים     ו    רותם רותם    

שלום,
מזה כמה חודשים אני מטופלת אצל רופא שיניים פרטי ואני ממש עובדת עצות...
בסיכום פגישת היעוץ סוכם ביני לבין הרופא שיעקור לי 2 שורשים של שיניים ויעשה לי 2 פלטות, אחת עליונה ואחת תחתונה. בפועל נשארתי 3 חודשים בלי שיניים כלל! וגם אחרי שהגיעו השיניים הם אינם יושבות לי טוב, כואב לי ואיני מסוגלת להיות איתם. הלכתי לרופא מזה כמה בעמים, בערך 6 פעמים מאז קבלת הפלטה וכל פעם הוא קצת משייף ועדיין אני נשארת עם כאבים ולחץ נוראי ולא מסוגלת לשים את השיניים.
אני ממש עובדת עצות, הרופא כל הזמן אומר לי שאבוא והוא יתקן, אך אני אישה מבוגרת ואין לי כוחות כל פעם לבוא אליו, מה גם שזה לא עוזר. בבקשה ייעצו לי מה לעשות, יש לדעתכם סיבה לתביעה של רשלנות רפואית שיניים?


תודה רבה

24/03/2014 22:45

רותם שלום רב,
נוכח הנסיבות שאת מתארת אני מציע לפנות לחוות דעת שניה אצל רופא מומחה אחר ולבחון אופציית טיפול בהתאם. בנוסף, יש מקום לבחון קיומה של עילת רשלנות רפואית אולם, על מנת לבסס זאת יהיה צורך באיסוף כרטסת הטיפולים שלך אצל הרופא ולאחר מכן התייעצות עם מומחה בתחום על מנת שיחווה דעתו אודות קיומה של רשלנות רפואית בטיפול שניתן לך - על מנת לעשות את כל האמור ממליץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום.
לקריאה נוספת אודות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של משרדי בכתובת: www.iz-law.com

בברכה,
עו"ד אילן זריהן

11/03/2014 22:22
שאלה     ו    ליבי ליבי    

לפני 3 חודשים הלכתי למיון נשים, המחזור שלי איחר וכאבה לי הבטן, חששתי שאני בהיריון אך בדיקה ביתית הראתה על תוצאה שלילית. רופא הנשים אמר לי שיש לי צ'יסטה בשחלה השמאלית וזה יעבור כשהמחזור יגיע. זה לא היריון ואין לי מה לדאוג (אני לא נשואה). "בשביל שתהיי רגועה" הוא אמר אתן לך הפניה לבדיקת דם. בגלל שסמכתי עליו חיכיתי עם הבדיקה והלכתי לעשות אותה רק כשמונה ימים יותר מאוחר, אחרי יומיים נאמר לי שאני בהיריון וכבר בשבוע השמיני - מה שהפך את העניין ליותר מורכב מכיוון שלא רציתי את ההיריון. מעונייננת לשאול אם יש כאן סוג של רשלנות רפואית מצד הגיניקולג?

12/03/2014 10:30

שלום רב,

מתוך הנתונים שסיפרת, יתכן שהיה מקום לחזור על בדיקת ההריון כאשר פנית לבדיקת רופא. יחד עם זאת, יתכן שהיית נאלצת לעבור את אותו הליך הפסקת הריון גם שמונה ימים קודם לכן. אם אכן זה המצב, הרי שלא נגרם לך נזק.

מומלץ להיוועץ עם עורך דין בצורה מעמיקה יותר, לבחון את התיעוד הרפואי, ולברר האם ניתן להצביע על כשל ממשי.

יחד עם זאת, יתכן מאד ובמקרה שלך יהיה זה לא כלכלי להיכנס להליך משפטי, בשל עלויותיו הגבוהות והנזק המצומצם יחסית.

בהצלחה,

מיכל קפלן חכמון

05/03/2014 13:25

אני חושבת שהייתי מעורבת במקרה של רשלנות רפואית, אך אינני בטוחה בכך. שא לי היא האם פגישה עם עורך דין תעלה לי כסף גם אם המסקנות יהיו שלא הייתי מעורבת במקרה של רשלנות רפואית. במידה וכן כמה עולה בערך מפגש שכזה?

05/03/2014 13:33

טובה שלום רב,

לרוב יעוץ ראשוני בהתייחס לרשלנות רפואית אינו עולה כסף.
אך גם לאחרי היעוץ לא תמיד עורך הדין ידע להעריך האם המקרה מצדיק הגשת תביעה. כדי לדעת בוודאות אם יש מקום להגשת תביעה אם לאו, יש צורך באיסוף התעוד הרפואי הרלבנטי והתייעצות ראשונית עם מומחה מתאים.
רק לאלו יש עלויות, להבדיל מהיעוץ הרפואי.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

23/02/2014 18:32
מחלת מקצוע     ו    נלי נלי    

שלום רב, 
אדם שהינו בן 60 כיום, עבד במשך 20 שנה בתור עובד נקיון בבית אבות ועקב כך פיתח ארתריטיס של בסיס האגודל בשני בשתי הידיים, האם ניתן להכיר בכך כמחלת מקצוע.

תודה

25/02/2014 21:23

נלי שלום רב,
בהתאם לרשימת המחלות המפורטת בתקנות הביטוח הלאומי ניתן להכיר במחלת הארטריטיס כמחלת מקצוע וזאת בתנאי שמאפייני העיסוק של האדם כעובד ניקיון כללו תנועות חד גוניות של האצבעות וכף היד, החוזרות ונשנות ברציפות. מעבר לכך, ניתן לבחון הכרה בנסיבות העניין גם באפיק המיקרוטראומה - להרחבה בנושא ניתן להיכנס לאתר משרדי בקישור: www.iz-law.com  ולהיכנס באתר ללשונית של תאונות עבודה.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

03/03/2014 17:14
מחלת מקצוע     ו    נלי נלי    

עו"ד זריהן  שלום רב ,

ראשית  ברצוני  להודות לך על המענה המפורט.

שמח לדעת כיצד מתחילים את התהליך, האם עליך לפנות באופן  עצמאי לרופא תעסוקתי או לרופא המטפח לצורך הפניה לרופא תעסוקתי?

בתודה מראש ,

נלי

04/03/2014 16:49

שלום רב,
חשוב שהרופא המומחה (רופא תעסוקתי/אורתופד) יביא לידי ביטוי את מנגנון הפגיעה מאחר ויש לכך חשיבות לגבי קביעת המקרה כמחלת מקצוע/מיקרוטראומה.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

06/02/2014 15:13
עלות פגישה     ו    אריקה אריקה    

שלום מבקשת לדעת מה עלות של פגישה עם עורך דין לצורך בחינת אפשרות לתביעה ? מודה לכם

08/02/2014 20:53

שלום רב,
העלות משתנה מעורך דין למשנהו כשיש כאלה שבעבור פגישת התייעצות ראשונית לא גובים תמורה וכאלה שכן.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

22/01/2014 15:05
רשלנות באבחון     ו    חני חני    

האם על רשלנות באבחון הבעיה הרפואית ניתן לתבוע ? אספר בקצרה- בני קיבל אבחון שגוי ובצורה רשלנית מרופא המשפחה , לאחר מכן עשינו את הטיפול כפי שאמר הרופא אך לאחר מכן התברר שהוא טעה באבחון ובני סתם לקח כדורים ושילמנו על טיפולים .

תודה לכם

22/01/2014 18:00

שלום רב,

בהתאם למצב המשפטי ולחוק, ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית רק כאשר כתוצאה מהמעשה או המחדל הרשלניים נגרם נזק.
נטילת טיפול תרופתי לחינם עשוייה להיחשב כנזק, אך ככל שאין לכך השלכות משמעותיות על המצב הבריאותי מדובר בנזק שנחשב קטן, עד כדי כך שהגשת תביעה תימצא בלתי כלכלית בנסיבות.
שכן, כדי להגיש תביעה יש צורך לצרף חוות דעת רפואית המבססת את הקביעה שנעשתה טעות באבחון. מסמך זה יקר מאד, עד כדי כך שאם הנזק לא משמעותי, אין כדאיות כלכלית להיכנס להליך משפטי ממושך ויקר.

היינו ממליצים להביא את נסיבות המקרה המפורטות בפני עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית על מנת שינסה להעריך, בזהירות סבירה את הכדאיות בהגשת תביעה במקרה שלך.

בברכה,

מיכל קפלן חכמון

14/01/2014 14:43

עשיתי טיפול שיניים אצל רופא מסוים. לאחר כמה חודשים עשיתי טיפול שיננית והרופאה מצאה לי מחט שנשארה בתעלת השן שבא טיפל הרופא הקודם.
אני אציין שלא הרגשתי את המחט , אבל בכל זאת יש כאן רשלנות שיכלה לגרום לנזק בעתיד

14/01/2014 14:48

שלום לך, הותרת מחט באחת מתעלות השורש במהלך טיפול היא בהחלט רשלנית. יחד עם זאת יהיה צורך לבחון מהם הנזקים שנגרמו לך והאם תיזקקי לטיפול רפואי נוסף. בהתחשב בגורמים אלה ניתן יהיה להעריך את הכדאיות שבהגשת תביעה. בברכה, מיכל קפלן חכמון

08/01/2014 15:58
טיפול דיאטה     ו    אוריאן אוריאן    

שלום לכם. אני התחלתי טיפול דיאטה עם דיאטנית . המטרה הייתה להרזות 10 קילו. לאחר שעשיתי זאת הפסקתי את הטיפול. אבל מאז הורדתי עוד 5 קילו ואני מרגישה שכבר אין תאבון כמו שהיה לי פעם , אני ממשיכה להרזות ומפחדת שאני נכנסת למצב לא טוב. אני חושבת שהטיפול פגע בי והוריד לי את החשק לאכול, מה דעתכם עלי לעשות ?

08/01/2014 16:04

שלום לך, ראשית, איבוד דרסטי במשקל מצריך בירור רפואי על מנת לשלול תחלואה כלשהי של מערכת העיכול או תחלואה אחרת. במידה ולא נמצאת תחלואה ניתן יהיה לאזן את הרגלי האכילה והמשקל בדיאטה מתאימה. במידה ונמצאת תחלואה כלשהי כדאי יהיה לברר האם לדיאטה הייתה תרומה כלשהי למצב, או שלא. מכל מקום, קשה להאריך רק על סמך מה שציינת האם קיימת עילה לתביעה. הרבה בריאות, מיכל קפלן חכמון

31/12/2013 16:57

לפני שבוע היה לי התקף קוצר נשימה דיי רציני , הלכתי לקופת החולים לטיפול.
הרופא ביקש ממני להשתמש בסוג מסוים של משאף שלא הכרתי , ביקש לעשות כמה פעמים. לאחר מכן לחץ הדם שלי עלה והתעלפתי , לאחר מכן העירו אותי ועשו לי הנשמה. מה עלי לעשות ?

31/12/2013 18:00

שלום רב,
ככלל, היה ולא נותר נזק כלשהו אזי לא מתקיימת עילת הרשלנות ולכן לא ניתן להגיש תביעה בגין עילה זו. בכל מקרה, על מנת לבחון עניינך לעומקו יהיה צורך לאסוף את התיעוד הרפואי ולבחון מול מומחה האם הייתה חריגה מפרקטיקה סבירה והאם אכן נותר נזק כלשהו אצלך נוכח חריגה זו, ובהמשך לכך לנקוט בצעדים המתאימים.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

24/12/2013 16:40
איבוד מסמכים     ו    להי להי    

שלום , כאשר אני מבקשת את התיק הרפואי שלי הצוות הרפואי טוען שהם איבדו את המסמכים , מה עליי לעשות במקרה כזה ?

24/12/2013 21:07

שלום רב,
איבוד מסמכים יכול להכשיר את הפעלת דוקטרינת "הנזק הראייתי" בגינו בית המשפט, ברוב המקרים, מטיל את הבאת הראייה ואת נטל השכנוע על כתפיו של הנתבע, להראות שלא התרשל. במרבית המקרים בהם הפך בית המשפט את נטל הראייה/השכנוע לא הצליח הצד שכנגד, בהעדר תיעוד, לבוא ולהוכיח שלא התרשל.
בסיכום דבר, נראה כי איבוד המסמכים יכול לשרת את טובתך.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

17/12/2013 11:00

האם מעביד רשאי לסרב להמלצת רופא תעסוקתי להגבלת שעות עבודה (על חשבון ימי מחלה צבורים)

17/12/2013 11:32

שלום רב,

בהתאם לחוק, היה ורופא קובע לפי ממצאים רפואיים שקיימת מגבלה רפואית המונעת מעובד לבצע עבודה מסוג מסויים או בתנאים מסויימים, הרי שהמעביד יכול להציע לו עבודה מתאימה אחרת, מלאה או חלקית, באותו מקום עבודה, ואז העובד לא זכאי לדמי מחלה, אך שכרו בעבודה אמור להיות זהה לשכר שהיה מקבל אילו המשיך בעבודתו הקודמת.
אם המעסיק לא הציע עבודה מתאימה, העובד זכאי לסכום דמי מחלה שהיו מגיעים לו.


לכל מידע נוסף, מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום דיני העבודה, על מנת שיבחן את הסיטואציה הספציפית.

בברכת בריאות שלמה,

מיכל קפלן חכמון, עו"ד

15/12/2013 17:29

לאחר כמה שנים מותר עדיין לתבוע ? מקרה שהיה לפני 12 שנה, האם אפשר עדיין לתבוע ?

16/12/2013 09:19

שלום רב,

עקרונית, חוק ההתיישנות הכללי קובע כי ניתן להגיש תביעה בתוך 7 שנים מיום קרות המקרה. כאשר מדובר בקטין, מנין 7 השנים מתחיל רק בהגיע הקטין לגיל 18 (אם כי להורים, הזמן נספר מיד עם קרות הנזק).
כמובן שישנם חריגים. אך ככל שהארוע היה ברור, והנזק שהופיע בעקבותיו היה ברור, הרי שיש רק 7 שנים לצורך הגשת התביעה.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

08/12/2013 18:11

שלום , אני הסרתי שומה גדולה בגב , התפרים שעשו לי יצאו ממש מכוערים ולא אסתטים , איך אני יכול לבדוק עניין של תביעה כתוצאה מרשלנות ?

09/12/2013 10:19

שלום רב,
ככלל, על מנת לבסס עילת תביעה ברשלנות רפואית יהיה צורך לאסוף את החומר הרפואי בעניינך ולהתייעץ עם מומחה רפואי רלוונטי שיחווה דעתו בהתאם.
חשוב להבין שלא כל נזק מסוג זה עונה להגדרה של רשלנות שכן אלה חלק מהסיכונים, הקיימים בביצוע פרוצדורות ניתוחיות, שכמובן היה צריך להביא לידיעתך בטרם ביצוע הפעולה. לטעמי, היה והתפרים אינם במקום בולט ונראה לעין מבחינה חזותית והיה ואינם פוגעים בשגרת תפקודך אזי, מציע לבחון בהיבטי עלות/תועלת את כדאיות הכניסה למהלך משפטי מסוג זה.
בברכה,
עו"ד אילן זריהןCopyright © 2020 lawmed.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עורכי דין רשלנות רפואית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום רשלנות רפואית
מחפשים עורך דין רשלנות רפואית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם עורכי דין מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!