lawmed.co.il
כניסה למנהלים

פורום רשלנות רפואית

מנהלי הפורום:
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
תשובה ליוסי
28/01/2019 10:07 יוסי שלום, תלונה תמיד ניתן להגיש אלא שצריך לבחון מהי העילה בגינה מוגשת התלו
תשובה לשמואל
04/04/2019 10:44 שלום רב, יהיה צורך לאסוף את החומר הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים כדי
תשובה ליעקב
16/04/2019 09:48 יעקב שלום,  כדי לבחון האם נסיבות העניין מקימות עילת רשלנות רפואית, יהיה צור
דיקור מי שפיר
15/05/2019 18:08 מחיפוש מידע על רשלנות רפואית ועל פסקי דין בנושא רשלנות בהריון הבנתי שקשה לה
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד

עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מצוינות ומקצועיות. המשרד פועל כ"משרד בוטיק" המתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף לסוגיהם, כשעורך דין זריהן מטפל באופן אישי ומקפיד על יחס אישי בכל תיק ותיק

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
15/12/2013 17:29

לאחר כמה שנים מותר עדיין לתבוע ? מקרה שהיה לפני 12 שנה, האם אפשר עדיין לתבוע ?

16/12/2013 09:19

שלום רב,

עקרונית, חוק ההתיישנות הכללי קובע כי ניתן להגיש תביעה בתוך 7 שנים מיום קרות המקרה. כאשר מדובר בקטין, מנין 7 השנים מתחיל רק בהגיע הקטין לגיל 18 (אם כי להורים, הזמן נספר מיד עם קרות הנזק).
כמובן שישנם חריגים. אך ככל שהארוע היה ברור, והנזק שהופיע בעקבותיו היה ברור, הרי שיש רק 7 שנים לצורך הגשת התביעה.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

08/12/2013 18:11

שלום , אני הסרתי שומה גדולה בגב , התפרים שעשו לי יצאו ממש מכוערים ולא אסתטים , איך אני יכול לבדוק עניין של תביעה כתוצאה מרשלנות ?

09/12/2013 10:19

שלום רב,
ככלל, על מנת לבסס עילת תביעה ברשלנות רפואית יהיה צורך לאסוף את החומר הרפואי בעניינך ולהתייעץ עם מומחה רפואי רלוונטי שיחווה דעתו בהתאם.
חשוב להבין שלא כל נזק מסוג זה עונה להגדרה של רשלנות שכן אלה חלק מהסיכונים, הקיימים בביצוע פרוצדורות ניתוחיות, שכמובן היה צריך להביא לידיעתך בטרם ביצוע הפעולה. לטעמי, היה והתפרים אינם במקום בולט ונראה לעין מבחינה חזותית והיה ואינם פוגעים בשגרת תפקודך אזי, מציע לבחון בהיבטי עלות/תועלת את כדאיות הכניסה למהלך משפטי מסוג זה.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

01/12/2013 16:07
אצבע פצועה בצבא     ו    עידן עידן    

שלום, בני הוא חייל קרבי. באימון שעשה הוא סגר בטעות את דלת הכלי על האצבע שלו , בעקבות כך האצבע כמעט ונקרתה. לקחו אותו מייד לבית החולים הקרוב וחבשו לו את האצבע. הוא חזר לבסיס וקיבלת בסך הכל רק יומיים מנוחה בחדר. ביום למחרת אמר לו המ'פ שזאת לא פציעה חמורה והוא יכול לחזור לשטח , לא להתאמן אבל להיות מעורב. האם דבר זה תקין ? אם לא מה אני יכול לעשות ?

01/12/2013 21:40

שלום רב,
מי שיכול להגדיר את כשירותו הרפואית של החייל הינו אך ורק רופא או גורם רפואי מוסמך אחר כפי שמוגדר ביחידה. המ"פ של בנך לא יכול לייתן המלצות רפואיות אודות כשירותו של בנך לכן, בהעדר המלצה רפואית לחזור לפעילות רשאי בנך לפנות לגורם רפואי על מנת שיחווה דעתו אודות כשירותו. היה ולא יזכה לשיתוף פעולה ניתן לפנות בתלונה לנציב קבילות חיילים על מנת שיברר ויטפל בחריגה מסמכות זו. ב
נוסף, עם התגבשות הנזק יוכל בנך, לאחר שחרורו משירות צבאי, לבחון תביעה לקצין תגמולים בגין נכותו שנותרה, היה ואכן נותרה כזו.  
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן

20/11/2013 17:21

שלום אני מכינה דוח קצר לגבי כמות מיקרי הרשלנות הרפואית בארץ , מישהו יכול להכווין אותי או לתת לי תשובה ? רוב תודות

20/11/2013 23:41

דבורה שלום רב,
להתרשמות בדבר היקף מקרי הרשלנות הרפואית במדינת ישראל ממליץ להיכנס לממצאי דו"ח "הווועדה הבין משרדית לבחינת הדרכים להקטנת ההוצאה הציבורית בגין תביעות רשלנות רפואית" - בדו"ח זה קיים מאגר נתונים מקיף אודות סוגיות הנוגעות לעניין הרשלנות הרפואית בארץ. הדו"ח נמצא באתר האינטרנט של משרד המשפטים.
בהצלחה,
עו"ד אילן זריהן

 

13/11/2013 17:32

שלום לכם , אני סטודנט צעיר למשפטים , רציתי לשאול איך אני יכול להיכנס בעתיד לעבודה בתחום הרשלנות , האם יש התמחויות ?

14/11/2013 15:36

שלום רב,

בתחום המשפטים אין לימודים של התמחות כפי שיש במקצועות הרפואה.
לאחר גמר הלימודים, עורך הדין יוכל לעסוק בכל אחד מהתחומים הקיימים: נזיקין, משפחה, פלילי, חברות, בנקים ועוד..
מומלץ לנסות ולהתכוונן לתחום כלשהו החל מתקופת ההתמחות, כדי להשתלב בתחום מסויים ככל המוקדם. כך תקופת ההתמחות תעניק לך ניסיון לקראת הכשרת עבודתך כעורך דין.
במידה ותגלה כי התחום שבחרת לא מתאים לך, תמיד תוכל להחליף תחום. אלא שאז תיאלץ לעבוד שוב כמעין מתמחה, למרות שכבר תהיה עורך דין לכל דבר ועניין.

בהצלחה!!
מיכל

06/11/2013 17:36
ייעוץ     ו    עודד עודד    

שלום , אני מעוניין לברר כמה עולה ייעוץ של עורך דין בנושא של רשלנות של רופא ?

06/11/2013 20:07

שלום לך, לרוב מקובל לתת יעוץ ראשוני בחינם. עלויות כספיות הן רק עבור איסוף המידע הרפואי, והתייעצות עם מומחה. בברכה, מיכל

23/10/2013 16:21
מקרה , מה דעתכם     ו    טל טל    

אהלן , חברה שלי עשתה ניתוח להגדלת חזה ופגעו לה בעצבים , היא לא מרגישה את החזה שלה . מה אנחנו צריכים לעשות בנידון ? זה הרגשה נוראית היא ממש מסכנה.

23/10/2013 17:12

טל שלום רב,
על מנת לבחון את העניין לעומקו יהיה צורך לאסוף את הרשומות הרפואיות בעניינה ולבחון את עילת הרשלנות מול מומחה רפואי רלוונטי.

בנוסף, יהיה צורך לבחון מול חברתך האם ניטלה ממנה, כנדרש, הסכמה מדעת לביצוע הניתוח שעברה. גישת ביהמ"ש בעניין זה הינה מחמירה ודווקנית - ביהמ"ש פסק בעניין זה שניתוחים אשר אינם דחופים מבחינה רפואית דוגמת ניתוחים פלסטיים לסוגיהם, מחייבים ברף גילוי מוגבר, לרבות ציון הסיכויים והסיכונים לפרטי פרטים ומבעוד מועד, בטרם ביצוע הניתוח. 

בסיכום דבר מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף לצורך בחינה מעמיקה ועניינית.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

17/10/2013 17:13

היי , רציתי לשאול כיצד עורך הדין אמור לאסוף את כל המסמכים הדרושים ? נניח שאני זרקתי את כל המסמכים ואין לי אותם , תודה שבת שלום

17/10/2013 17:39

שלום רונה,

כאשר לקוח פונה לטיפולו של עורך דין, בין יתר המסמכים הוא חותם על מסמך הקרוי ויתור על סודיות רפואית לטובת עורך הדין. מסמך זה מאפשר לעורך הדין לפנות לכל המוסדות הרפואיים בהם טופלת, כולל גם לרופאים פרטיים, ולקבל בשמך את כל התיקים הרפואיים הרלבנטיים.
אם הטיפול ניתן לקטין, נדרש ששני ההורים יחתמו על הטופס בשם הקטין.

יש לדעת כי למוסדות הרפואיים יש הזכות לדרוש אגרה בגין קבלת העתק המסמכים הרפואיים.

מכאן, שאין חשיבות לכך שאין לך את המסמכים הרפואיים.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

07/10/2013 18:04
דיאגונזה רפואית     ו    זהבה זהבה    

מנתח איבחן שיש לי בקע בצד שמאל, לאחר הניתוח הרגשתי כאבים גם בצד ימין , הלכתי לרופא אחר שאמר לי שיש לי בקע גם בצד ימין , והרופא המנתח לא איבחן זאת.
עכשיו אני צריך לעשות עוד ניתוח לבקע בצד ימין , האם אני יכול לתבוע את המנתח ?

08/10/2013 09:08

זהבה שלום רב,

לשאלתך, ככל שהרופא הראשון לא איבחן את הבקע גם בצד שלא נותח, ודובר במצב קיים שצריך היה לאבחנו - הרי שמדובר ברשלנות.
יחד עם זאת יש לברר האם בסיטואציה בה היו מאבחנים בבת אחת את שני הבקעים היו מתקנים את שניהם בניתוח אחד, או ממילא מציעים לבצע את התיקון בשני ניתוחים נפרדים.
אם יסתבר כי אכן יש לעבור ניתוח נוסף מיותר - הרי שזהו הנזק.
אם יסתבר שממילא היו מבצעים את התיקון בניתוח נפרד - לא נגרם נזק, ואז אין מקום להגשת תביעה.
אציין, כי ניתוח מיותר כנזק נחשב בבית המשפט, באופן יחסי, לנזק נמוך, ויהיה עליך להתייעץ עם עורך הדין שייצג אותך את כדאיותה של הגשת תביעה במקרה זה.

בהצלחה,
והרבה בריאות,
מיכל קפלן חכמון

01/10/2013 17:04

מה דעתכם על המקרה המזעזע שאירע אתמול ? האם האמא של התינוק יכולה לתבוע את הרופאים או האחיות ?

01/10/2013 17:19

שלום לוטם,

ראשית, אציין כי תשובתי מתייחסת אך ורק למידע שקיבלנו כולנו באמצעות התקשורת, ללא שיש בידי את כל הפרטים המלאים מאת בית החולים או המשפחה.
יחד עם זאת, בהנחה שאחות בית החולים מסרה לאם אחת בקבוק חלב של אם אחרת, ללא בדיקה מקיפה של השם והתאריך המוטבעים על ידי הבקבוק - הרי שיש בכך משום רשלנות רפואית.

יחד עם זאת, כיוון שגם האם עצמה לא בדקה דבר בטרם נתנה את החלב לתינוקה, הרי שבית משפט עלול לייחס גם לאם זו אחריות מסויימת.

דבר חשוב נוסף - האם התינוק ידבק חלילה במחלה?
אם התשובה חיובית, הרי שהנזק גדול מאד, ומקים תביעה משמעותית (מהפן הכספי).
אם התשובה שלילית, לשמחת כולם - הרי שבעיניים של בית המשפט יש למעשה רק עגמת נפש לכל הצדדים לתקופה הקצרה שעד לקבלת התשובה הוודאית הסופית שהתינוק בריא. במקרה כזה, התביעה קיימת אך הופכת להיות קטנה יחסית בהיבט הכספי. שכן, גובה הפיצוי עבור עוגמת הנפש למשפחה נקבע על ידי השופט הדן בתיק, ואין לכך "מחירון". גם אם המשפחה עוברת סבל גדול, עדיין יתכן שבית המשפט יפסוק פיצוי נמוך, כאשר ידוע שמדובר בתקופה קצרה וחולפת, ושלא כמו במקרים שבהם נישאר מצב קבוע ובלתי הפיך של נזק.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

02/10/2013 09:31

שלום רב,
חשוב להבין כי בהעדר נזק, קרי היה והתינוק לא יידבק בנגיף האיידס, הרי שלא מתקיימת עוולת הרשלנות וכל שנותר הוא לבחון הגשת תביעה לפיצוי בגין ראש הנזק של עוגמת נפש/כאב וסבל. לטעמי, בהיבטי עלות/תועלת, כניסה להליך משפטי יקר וממושך בגין ראש נזק של עוגמת נפש/כאב וסבל, אינו נכון ולעיתים קרובות הפיצוי, אם בכלל, לא עולה בקנה אחד עם גודל ההשקעה, האמוציונלית והכספית כאחת. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

24/09/2013 15:21

שלום לכם , אני לא ארחיב יותר מידי אבל לא מזמן הלכתי לרופא מנתח בקשר לבעיה מסוימת והוא בדק וקבע שאני צריכה לעשות מלבד הניתוח שאותו הכרתי עוד ניתוח באותו אזור ולכן שזה יהיה ניתוח מורכב. אני לא האמנתי והלכתי לקבל חוות דעת נוספת שבה הרופא אמר לי שאין צורך בניתוח הנוסף. האם על כזה מקרה אני יכולה לתבוע את המנתח ?

24/09/2013 15:28

שלום רב, לשאלתך - אין מקום להגשת תביעה במקרה שתיארת, כיוון שלא נגרם לך נזק. עצם שמיעת מספר דעות ממספר רופאים בוודאי שאיננו רשלני, ורק משום שישנן כמה גישות או כמה דעות לא בהכרח מוכיח שדעתו של הרופא הראשון שגוייה. שיהיה בהצלחה, מיכל קפלן חכמון

22/09/2013 15:29
תאונת עבודה     ו    טניה טניה    

אני עובדת מטפלת עם אנשים מבוגרים זה כולל בישול, ניקיון, קניות וכו. לפני 3 חודשים אישפזו בבית חולים ברזילי עם חום וכאב בירך שמאל , בזמן הקרוב אני צריכה לעבור ניתוח במפרק הירך. האם אפשר לראות במקרה שלי תאונת עבודה? לפני אישפוז לא היה בעיה עם ירך אבל יש סוכרת עם טיפול אינסולין תודה

22/09/2013 16:10

שלום רב,

מן הנתונים שציינת קשה לקבל תשובה מלאה ומפורטת האם המקרה שלך, והצורך בניתוח יחשב כתאונת עבודה.
אם לא מדובר בארוע חד וברור שקרה תוך כדי העבודה למפרק הירך, יתכן ולא ניתן יהיה לקשור את הצורך בניתוח לעבודה עצמה.
יחד עם זאת, הייתי ממליצה לך להיוועץ עם משרד עורכי דין המתמחה בתאונות עבודה, ולהביא איתך את כל התעוד הרפואי שיש לך, כדי לקבל תשובה מדוייקת יותר.


בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד
קפלן כספי, משרד עורכי דין

22/09/2013 16:24

שלום רב,
על מנת שתאונה תוגדר כתאונת עבודה יהיה צורך להוכיח כי הנזק נגרם תוך ועקב עבודתך.  על פניו, בהתאם לנסיבות הכלליות המתוארות בשאלתך, לא נראה כי קיים קשר סיבתי כלשהו העונה להגדרה של תאונת עבודה. אולם, על מנת שניתן יהיה להשיב באופן מעמיק יותר, ממליץ לאסוף את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם עו"ד לצורך הכרה מעמיקה יותר של נסיבות עניינך ובהתאם לכך לקבוע.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן 

22/09/2013 15:18

פורום רשלנות רפואית , נועד לאפשר לכם, גולשים וגולשות יקרים, לקבל את כל התשובות בתחום. צוות המומחים שלנו יענה על כל שאלה בצורה מקצועית וישמח לעזור לכם בכל עניין ועניין.

על מנת שהפורום יתפקד בצורה יעילה ושוטפת, אנחנו מבקשים לנסח את השאלות בצורה ברורה, לשמור על שפה נקייה ולהימנע מהודעות ספאם.

אם יש לכם שאלות, הצעות או בקשות, נשמח לעמוד לרשותכםCopyright © 2019 lawmed.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עורכי דין רשלנות רפואית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום רשלנות רפואית
מחפשים עורך דין רשלנות רפואית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם עורכי דין מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!