lawmed.co.il
כניסה למנהלים

פורום רשלנות רפואית

מנהלי הפורום:
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
רשלנות רפואית
03/10/2019 15:28 יש איזה מקרה במשפחה שנראה לי שהוא עילה לרשלנות רפואית. השאלה איך אני יכול ל
תביעת רשלנות רפואית
12/07/2019 15:54 איזה טפסים או חומרים אני צריך להביא לקראת פגישת ייעוץ עם עורך דין לגבי תביע
תסמונת דושן
20/02/2020 14:50 רוצה לתבוע את הרופאה של הבת שלי על אבחון באיחור של תסמונת דושן למרות שהיו כ
תסחיף ריאתי
23/01/2020 11:58 הבת שלי עברה דלקת בקרום הריאה בגלל תסחיף ריאתי שלא אבחנו בזמן. יש מקום לתבי
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד

עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מצוינות ומקצועיות. המשרד פועל כ"משרד בוטיק" המתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף לסוגיהם, כשעורך דין זריהן מטפל באופן אישי ומקפיד על יחס אישי בכל תיק ותיק

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
11/02/2015 19:07
תביעה חוזרת     ו    גיל גיל    

הגשתי בעבר תביעת רשלנות רפואית שמשום מה נדחתה. אני בטוח שנגרם לנו עוול ושאכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית. אני אובד עצות, האם יש משהו שאני יכול עוד לעשות?

12/02/2015 09:15

שלום רב,
לצערי, דחיית התביעה הינה בגדר "מעשה בית דין - השתק עילה" משמע, כאשר תביעה נדונה לגופה והוכרעה על ידי בית משפט מוסמך, בית המשפט לא ייזקק לתביעה נוספת בין אותם הצדדים או חליפיהם אם היא מבוססת על עילה זהה. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

04/02/2015 21:40

רציתי לדעת מה השלב הראשון שצריך לעבור בדרך להגשת תביעת רשלנות רפואית?

08/02/2015 17:06

שלום רב,
לאחר מפגש עם עורך דין הבקיא בתחום וחתימה על יפוי כוח, ויתור סודיות רפואית והסכם ייצוג, מתבצע איסוף רשומות רפואיות ולאחר מכן התייעצות עם מומחה רפואי רלוונטי שיחווה דעתו אודות קיומה של רשלנות רפואית בנסיבות העניין. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

30/01/2015 21:47

שלום רב,
-אני י נשוי לבת דודי  מצד האב, מדרגה ראשונה  מאז שנת 1995.
-בשנת 1990 טרם הנישואין פניתי לרופא המשפחה כדי להפנותי לייעוץ גנטי בבי"ח בני ציון מפני ששני האחים שלי היו חולי טלסמיה מסוג magor.
-יצויין כי במשפחה המורחבת היו מוכרות מחלות נוספות  כמו, סיסטיק פיברוזיס , ברדט בידל, וחרשות, אך באותה תקופה לא ידעתי את שמן.
-אותו רופא שהפנה אותי לייעוץ היה מטפל בכל החולים במשפחה המורחבת והגרים יחד אתי באותה שכונה.
-אציין כי תוצאות הבדיקות, שלי ושל בת זוגי העתידית , היו תקינות והצביעו על חוסר נשאות למחלת הטלסמיה.
אולם לצערי, עם לידתה של בתי השניה  בשנת 1998 התברר כי היא חולת סיסטיק פיברוזיס.
אציין כאן כי רופא המשפחה שהפנה אותנו לאבחון  טרופ לידתי לא הסב את תשומת לבנו ולא הפנה אותנו לאבחון נשאות למחלת הסיסטיק פיברוזיס על אף שהוא עצמו  טיפל גם בשלושה ילדים  הסובלים מאותה מחלה.
כאשר פניתי לארכיון של קופת חולים כללית כדי להזמין את התיקים הרפואיים ,שלי ושל בת זוגי  התשובה הייתה : " התיקים לא נמצאים".
נכון לרגע זה אין בידיי ולו מסמך אחד  המוכחי כי אותו רופא משפחה שהפנה אותנו לאבחון מחלת הטסמיה טיפל גם בקרובי המשפחה חולי הסיסטיק פיברוזיס.
גם אצל קרובי המשפחה לא נמצאו מסמכים.
אציין כי אותם קרובי משפחה השתתפו בייעוץ גנטי בבני ציון בשנת 1990 חמישה חודשים לפנינו ויידעו את הייעוץ הגנטי על המחלה ממנה סובלת אחת הבנות שלהם.
לאור התיאור לעיל, האם קיימת עילה משפטית להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.08/02/2015 17:04

שלום רב,
נסיבות המקרה חונות לפתחה של תביעת "הולדה בעוולה". על מנת לבסס את העניין יהיה צורך לאסוף את החומר הרפואי הנוגע למעקב ההיריון ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום שיעריך האם קיימת עילת רשלנות רפואית באוריינטציה של "הולדה בעוולה". לסבר את האוזן, אי קיומה של רשומה רפואית, כפי שציינת, יכולה "לשחק" לטובתך כתובע בעצם קיומו של "נזק ראייתי" המעביר את נטל ההוכחה לכתפי הנתבעים לבוא ולהראות שלא התרשלו בנסיבות עניינך.
הינך מוזמן ליצור עימי קשר ישירות בנייד: 050-9250478, לצורך התייעצות ממוקדת.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

07/02/2015 17:43
בעיית שמיעה     ו    רומן רומן    

אני עובד 7 שנים במפעל רועש. לארונה אובחנה אצלי בעיית שמיעה קלה באוזן ימין. איך אני יכול לדעת אם הבעיה היא בגלל האבודה ומה עלי לעשות?

08/02/2015 16:56

שלום רב,
עלייך לפנות לרופא תעסוקתי על מנת שיחווה דעתו המקצועית בין הסימפטומים שהופיעו אצלך לבין מאפייני עיסוקך כעובד שחשוף לרעש. היה וקיים קשר סיבתי בין השניים קרי, קשר המעיד כי הנכות שנגרמה אצלך הינה תוך ועקב עבודתך אזי, יש מקום לשקול פניה לביטוח לאומי ענף נפגעי עבודה לצורך מיצוי זכויותייך בתחום. מעבר לכך, עומדת לרשותך האפשרות לבחון תביעת פוליסת חבות מעבידים היה ומעבידך לא סיפק לך את אמצעי המיגון הראויים לרבות ההדרכה המתבקשת כדי להקטין את הנזקים כתוצאה מחשיפתך לרעש. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

14/01/2015 19:53

בעבר הייתי מלגזן ושנה אחרונה העבירו אותי לעבודה בתוך מחסן . קיבלתי משאפים טפול מונע תרסיסים ואנילציות . קיבלתי ועדיין מקבל תרופות וטיפול מונע . העבודה במחסן גורמת לי סבל רב . אני מטופל ובמעקב אצל רופא ראות . 
עכשיו אני לפני פגישה אצל רופא תעשייה , לא מחפש נכות לא תביעות .
מה להדגיש אצל רופא תעשייה , כדי שיוציא אותי מעבודה במחסן ? תודה רבה . 
08/02/2015 16:52

שלום רב,
לעניות דעתי, יש להדגיש את כל המגבלות מהם הינך סובל העומדים בקשר ישיר עם מאפייני עיסוקך כעובד במחסן. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

28/10/2014 12:34
החלפת ברך     ו    ימית ימית    

היי אבי עבר לפני כשנה ניתוח החלפת ברך, עכשיו הוא שוב סובל מהברך. האם יש כאן עילה לרשלנות רפואית

08/02/2015 16:50

שלום,
ככלל, כדי לדעת האם קיימת עילת רשלנות רפואית יש לאסוף את החומר הרפואי בעניינו של אביך ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום על מנת שיחווה דעתו בדבר קיומה של עילת רשלנות. לסבר את האוזן, חשוב להבין כי גם אם אביך סובל מהברך אין הדבר מעיד בהכרח על קיומה של רשלנות וכל פרוצדורה ניתוחית כרוכה בסיכונים לרבות אי הצלחת הפרוצדורה, שחובה על המטפל ליידע את המטופל בטרם ביצוע הניתוח.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן 

30/09/2014 15:53

האם מתן תרופות לא נכונות על ידי רופא משפחה גם נחשבת כרשלנות רפואית? הנזק שנעשה היה זמני ועבר..

01/10/2014 14:48

שלום רב,
מקרים מסוג זה נחשבים כרשלנות רפואית היה והייתה חריגה מפרקטיקה רפואית סבירה בעת מתן התרופות ובמבחן התוצאה נגרם, עקב כך, נזק. בעניינך, להבנתי, הנזק חלף ולכן מומלץ לשקול את כדאיותה של הגשת תביעה או כל עיסוק משפטי אחר, בהיבטי עלות/תועלת. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

15/09/2014 22:11
מחלת מקצוע     ו    נתן נתן    

אני עובד כעשרים וחמש שנים במפעל, וחשוף לרעשים רבים בעבודתי. לאחרונה שמיעתי נחלשה ועל פי הרופא יש סיבה לחשוב שזה כתוצאה ממקום העבודה. השאלה מה אפשר לעשות בנושא והאם אכן מדובר בעילה למחלת מקצוע?

16/09/2014 15:32

שלום רב,

תשובה בעניין זה כבר ניתנה על ידנו בפורום ולהלן עיקריה: פגיעה בעבודה, המזכה בגמלאות נפגעי עבודה, יכולה להיות גם מחלת מקצוע, כהגדרתה בחוק הביטוח הלאומי. מחלת מקצוע משמע, מחלה לפי רשימת מחלות מוגדרות שנקבעה בתקנות, שהמבוטח חלה בה עקב עבודתו. היה והירידה בשמיעה שהופיעה אצלך נגרמה כתוצאה מתנאי עבודתך ומופיעה ברשימת המחלות המזכה אזי עסקינן במחלת מקצוע. ישנן סיטואציות בהן המחלה של העובד קשורה לתנאי עבודתו אולם אינה מופיע ברשימת מחלות המקצוע ואינה בגדר תאונת עבודה - במקרים מסוג זה הרחיב בית המשפט את פרשנותו לתאונת עבודה/מחלת מקצוע ויצר פלטפורמה שנקראת מיקרוטראומה משמע, מחלה הנגרמת עקב סדרה של פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן תורמת נזק זעיר משלה עד שמתהווה במצטבר נזק רבתי שהיא המחלה עצמה, כשכל פגיעה לבדה לא גורמת לנזק אבל כולן ביחד כן. בהתאם לפסיקה, מיקרוטראומה הוכרה כתאונה בעבודה לגבי פגיעה בשמיעה, דרכי הנשימה ובגב ולא הוכרה במחלות לב ומחלות נפש.
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן


14/07/2014 23:18

מעוניין לדעת האם יש עילה לתבוע בית חולים בגין תנאי פגייה שהביאו ליידי מוגבלות שכלית התפתחותית?
הסיפור בקווים כללים הוא לפני 23 שנים נולדו תאומות (קרובות משפחה) שהועברו מייד לאחר הלידה לפגייה. בעוד שתאומה אחת התפתחה וגדלה באופן תקין לחלוטין, אחותה סובלת כאמור מגיל ילדות מוקדם מאוד.
אספנו את המסמכים הנדרשים לאורך השנים לרבות מביה"ח המיילד וכן התייחסויות של מומחים שונים (ועדות אבחון).
אשמח לקבל קריאת כיוון האם יש בסיס לתביעה של ביה"ח בגין רשלנות רפואית בלידה או לאחר לידה?


15/07/2014 08:45

שלום רב,

מתוך מה שתיארת בשאלתך קשה להעריך בבירור האם הייתה רשלנות רפואית. לא ברור באיזה שבוע נולדו התאומות, והאם מצבה של התאומה הפגועה נובע מעצם הפגות, או מטיפול רפואי לקוי.

יש לדעת, שגם אם הדברים נראים "ברורים" לכם, יש צורך בקבלת חוות דעת רפואית התומכת בדברים ומפרטת באופן רפואי-משפטי את הפרטים הלקויים בטיפול, והקשר לנזק.

הייתי ממליצה לכם לפנות עם כל התיעוד שאספתם אל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, על מנת שיבצע עבורכם בירור מעמיק יותר.

בהצלחה,

מיכל קפלן חכמון, עו"ד

22/09/2013 15:19

בלט דיסק לנהג משאית שבמהלך היום עובד גם פיזית נחשב לתאונת עבודה או מחלת מקצוע

22/09/2013 16:06

שלום רב,

על מנת לבחון האם ארוע מסויים הוא תאונת עבודה צריך לברר מה הנסיבות שהובילו לפריצת הדיסק, ולא רק התוצאה עצמה.
אם מדובר במקרה שבו מהלך נהיגה עצמה, או בזמן העבודה עצמה (גם אם לא בנהיגה) הרחש ארוע פריצת הדיסק החריף, וניתן להוכיח זאת באמצעות תעוד רפואי, בהחלט יתכן שהארוע יוכל להיות מוגדר גם כתאונת עבודה.

אשר למחלת מקצוע - לא כל תסמין רפואי מוכר כמחלת מקצוע.
מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום זה, ולהציג לו את כל התיעוד הרפואי הקיים.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד
קפלן כספי, עו"ד

03/07/2014 10:42
מחלת מקצוע     ו    רותי רותי    

שלום,
האם בלט דיסק כ אשר התפרץ כתוצאה מישיבה מרובה
בשעות בעבודה במהלך כל היום .
נחשב כמחלת מקצוע ?

ממתינה לתשובה

22/09/2013 16:08

שלום רב,

פגיעה בעבודה, המזכה בגמלאות נפגעי עבודה, היא תאונת עבודה או מחלת מקצוע, כהגדרתן בחוק הביטוח הלאומי. תאונת עבודה משמע, תאונה תוך כדי ועקב עבודה, לרבות בדרך אליה וממנה, ובנסיבות כמפורט בחוק ומחלת מקצוע משמע, מחלה לפי רשימת מחלות מוגדרות שנקבעה בתקנות, שהמבוטח חלה בה עקב עבודתו. היה ובלט הדיסק שהופיע אצלך נגרם כתוצאה מאירוע חד פעמי במהלך ועקב העבודה אזי עסקינן בתאונת עבודה. היה ובלט הדיסק נגרם כתוצאה מתנאי עבודתך ומופיע ברשימת המחלות המזכה אזי עסקינן במחלת מקצוע. ישנן סיטואציות בהן המחלה של העובד קשורה לתנאי עבודתו אולם אינה מופיע ברשימת מחלות המקצוע ואינה בגדר תאונת עבודה - במקרים מסוג זה הרחיב בית המשפט את פרשנותו לתאונת עבודה/מחלת מקצוע ויצר פלטפורמה שנקראת מיקרוטראומה משמע, מחלה הנגרמת עקב סדרה של פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן תורמת נזק זעיר משלה עד שמתהווה במצטבר נזק רבתי שהיא המחלה עצמה, כשכל פגיעה לבדה לא גורמת לנזק אבל כולן ביחד כן. בהתאם לפסיקה, מיקרוטראומה הוכרה כתאונה בעבודה לגבי פגיעה בשמיעה, דרכי הנשימה ובגב ולא הוכרה במחלות לב ומחלות נפש.
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן17/06/2014 22:43

עברתי ניתוח מתיחת בטן שהיה כלול שאיבה מאזור הבטן. אך לא בוצעה השאיבה . אלה רק המתיחה . הופעתי אצל הרופא מספר פעמים והוא הודה שיש לעשות תיקון. אך אני לא מעונינת בשיטה שהוא רוצה לבצע את השאיבה. למרות שחתמתי על תצהיר לפני הניתוח שהוא יעשה את התיקון באים לא יוצלח. לפי הברורים שעשיתי יש שיטות יותר קלות לבצע את השאיבה שהוא לא מסכן אותי . בפגישה האחרונה אצל הרופא היתלוננתי על כאבים באזור הנתוח למרות שעבר חודשים ארוכים ועדיין יש לי כאבים . הרופא אמר לי שהוא נותן לי אחריות עד שנה לבצע תיקון .  (שמסתיים בעוד 3 חודשים )  במצבי זה לא ניתן לבצע שאיבת התיקון . נאמר לי שאחרי שנה אצתרך לשלם לרופא מחיר ניתוח מלא. שהוא לא מתחשב בסבל שאני עוברת. מבקשת את עזרתכם בנושא. בתאל

18/06/2014 08:39

שלום רב,

ניתוח בטן הוא ניתוח מורכב, אשר ההחלמה ממנו איטית.
יחד עם זאת, בהחלט יתכן שהניתוח שלך לא בוצע כהלכה.
כמו כן, יתכן שלמרות התכנון המקורי, לא כולו יצא אל הפועל (שאיבת שומן), ויש לבחון האם הדבר נבע מאילוצים שהתגלו תוך כדי ניתוח או ממחדל של הרופא.
כדי לבחון את כל אלה יש להפנות אותך להתייעצות עם מומחה אחר, כדי לבחון האם הייתה רשלנות כלשהי בביצוע הניתוח.
אחריותו של הרופא לתוצאות אינה חולפת לאחר שנה. ככל הנראה ההתייחסות היא רק לנושא הכספי, ככל שתחליטי להמשיך להינתח אצל אותו הרופא.

הייתי ממליצה לך להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית כדי שיוכל להנחות אותך באופן מדוייק יותר.

בהצלחה, והחלמה מהירה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

19/04/2014 15:12
רשלנות רפואית     ו    ליאת ליאת    

בני בן ה-17 החל לסבול בחודשים האחרונים מחרדות, עייפות כרונית והתנהגות משונה, אחרי שבדקנו שלא מדובר בשימוש בסמים או אלכוהול פנינו לפסיכולוגית שהפנתה אותנו לפסיכיאטר. הפסיכיאטר המליץ לנו על כדורים שהשפיעו בצורה שלילית על הילד - העייפות הכרונית שלו רק גדלה והוא כל הזמן רק רצה לישון ובאופן כללי נראה כמו זומבי. בפגישה עם פסיכאטר נוסף, נאמר לנו שהכדורים ממש לא מתאימים לילד בגילו ומצבו.
הילד לקחת את הכדורים שלושה חודשים, רציתי לשאול אם יש פעולה משפטית שאפשר לנקוט בה כנגד הפסיכאטר הראשון. 

19/04/2014 16:21

שלום רב,

מתוך הנתונים שפירטת בשאלתך לא ברור אם אכן מתן כדורים מסוג מסויים היוו במקרה זה רשלנות רפואית. שכן, מדע הפסיכיאטריה אינו מדע מדוייק, וככל שהדברים נוגעים למחלות נפש בהחלט עלולה להיות תקופה של מציאת ההרכב התרופתי הנכון עבור המטופל.
יחד עם זאת, גם אם ניתנה תרופה שגוייה לבנך, לא בטוח שנגרם לו נזק מעבר לתקופה שבה נטל את התרופה. ואם כך הדבר הרי שמדובר במקרה שלא כלכלי להגיש לגביו תביעה ברשלנות רפואית.

מאחלת חג שמח, ורפואה שלמה,
מיכל

24/03/2014 20:05
רפואת שיניים     ו    רותם רותם    

שלום,
מזה כמה חודשים אני מטופלת אצל רופא שיניים פרטי ואני ממש עובדת עצות...
בסיכום פגישת היעוץ סוכם ביני לבין הרופא שיעקור לי 2 שורשים של שיניים ויעשה לי 2 פלטות, אחת עליונה ואחת תחתונה. בפועל נשארתי 3 חודשים בלי שיניים כלל! וגם אחרי שהגיעו השיניים הם אינם יושבות לי טוב, כואב לי ואיני מסוגלת להיות איתם. הלכתי לרופא מזה כמה בעמים, בערך 6 פעמים מאז קבלת הפלטה וכל פעם הוא קצת משייף ועדיין אני נשארת עם כאבים ולחץ נוראי ולא מסוגלת לשים את השיניים.
אני ממש עובדת עצות, הרופא כל הזמן אומר לי שאבוא והוא יתקן, אך אני אישה מבוגרת ואין לי כוחות כל פעם לבוא אליו, מה גם שזה לא עוזר. בבקשה ייעצו לי מה לעשות, יש לדעתכם סיבה לתביעה של רשלנות רפואית שיניים?


תודה רבה

24/03/2014 22:45

רותם שלום רב,
נוכח הנסיבות שאת מתארת אני מציע לפנות לחוות דעת שניה אצל רופא מומחה אחר ולבחון אופציית טיפול בהתאם. בנוסף, יש מקום לבחון קיומה של עילת רשלנות רפואית אולם, על מנת לבסס זאת יהיה צורך באיסוף כרטסת הטיפולים שלך אצל הרופא ולאחר מכן התייעצות עם מומחה בתחום על מנת שיחווה דעתו אודות קיומה של רשלנות רפואית בטיפול שניתן לך - על מנת לעשות את כל האמור ממליץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום.
לקריאה נוספת אודות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של משרדי בכתובת: www.iz-law.com

בברכה,
עו"ד אילן זריהן

11/03/2014 22:22
שאלה     ו    ליבי ליבי    

לפני 3 חודשים הלכתי למיון נשים, המחזור שלי איחר וכאבה לי הבטן, חששתי שאני בהיריון אך בדיקה ביתית הראתה על תוצאה שלילית. רופא הנשים אמר לי שיש לי צ'יסטה בשחלה השמאלית וזה יעבור כשהמחזור יגיע. זה לא היריון ואין לי מה לדאוג (אני לא נשואה). "בשביל שתהיי רגועה" הוא אמר אתן לך הפניה לבדיקת דם. בגלל שסמכתי עליו חיכיתי עם הבדיקה והלכתי לעשות אותה רק כשמונה ימים יותר מאוחר, אחרי יומיים נאמר לי שאני בהיריון וכבר בשבוע השמיני - מה שהפך את העניין ליותר מורכב מכיוון שלא רציתי את ההיריון. מעונייננת לשאול אם יש כאן סוג של רשלנות רפואית מצד הגיניקולג?

12/03/2014 10:30

שלום רב,

מתוך הנתונים שסיפרת, יתכן שהיה מקום לחזור על בדיקת ההריון כאשר פנית לבדיקת רופא. יחד עם זאת, יתכן שהיית נאלצת לעבור את אותו הליך הפסקת הריון גם שמונה ימים קודם לכן. אם אכן זה המצב, הרי שלא נגרם לך נזק.

מומלץ להיוועץ עם עורך דין בצורה מעמיקה יותר, לבחון את התיעוד הרפואי, ולברר האם ניתן להצביע על כשל ממשי.

יחד עם זאת, יתכן מאד ובמקרה שלך יהיה זה לא כלכלי להיכנס להליך משפטי, בשל עלויותיו הגבוהות והנזק המצומצם יחסית.

בהצלחה,

מיכל קפלן חכמון

05/03/2014 13:25

אני חושבת שהייתי מעורבת במקרה של רשלנות רפואית, אך אינני בטוחה בכך. שא לי היא האם פגישה עם עורך דין תעלה לי כסף גם אם המסקנות יהיו שלא הייתי מעורבת במקרה של רשלנות רפואית. במידה וכן כמה עולה בערך מפגש שכזה?

05/03/2014 13:33

טובה שלום רב,

לרוב יעוץ ראשוני בהתייחס לרשלנות רפואית אינו עולה כסף.
אך גם לאחרי היעוץ לא תמיד עורך הדין ידע להעריך האם המקרה מצדיק הגשת תביעה. כדי לדעת בוודאות אם יש מקום להגשת תביעה אם לאו, יש צורך באיסוף התעוד הרפואי הרלבנטי והתייעצות ראשונית עם מומחה מתאים.
רק לאלו יש עלויות, להבדיל מהיעוץ הרפואי.

בברכה,
מיכל קפלן חכמון, עו"ד

23/02/2014 18:32
מחלת מקצוע     ו    נלי נלי    

שלום רב, 
אדם שהינו בן 60 כיום, עבד במשך 20 שנה בתור עובד נקיון בבית אבות ועקב כך פיתח ארתריטיס של בסיס האגודל בשני בשתי הידיים, האם ניתן להכיר בכך כמחלת מקצוע.

תודה

25/02/2014 21:23

נלי שלום רב,
בהתאם לרשימת המחלות המפורטת בתקנות הביטוח הלאומי ניתן להכיר במחלת הארטריטיס כמחלת מקצוע וזאת בתנאי שמאפייני העיסוק של האדם כעובד ניקיון כללו תנועות חד גוניות של האצבעות וכף היד, החוזרות ונשנות ברציפות. מעבר לכך, ניתן לבחון הכרה בנסיבות העניין גם באפיק המיקרוטראומה - להרחבה בנושא ניתן להיכנס לאתר משרדי בקישור: www.iz-law.com  ולהיכנס באתר ללשונית של תאונות עבודה.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

03/03/2014 17:14
מחלת מקצוע     ו    נלי נלי    

עו"ד זריהן  שלום רב ,

ראשית  ברצוני  להודות לך על המענה המפורט.

שמח לדעת כיצד מתחילים את התהליך, האם עליך לפנות באופן  עצמאי לרופא תעסוקתי או לרופא המטפח לצורך הפניה לרופא תעסוקתי?

בתודה מראש ,

נלי

04/03/2014 16:49

שלום רב,
חשוב שהרופא המומחה (רופא תעסוקתי/אורתופד) יביא לידי ביטוי את מנגנון הפגיעה מאחר ויש לכך חשיבות לגבי קביעת המקרה כמחלת מקצוע/מיקרוטראומה.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

06/02/2014 15:13
עלות פגישה     ו    אריקה אריקה    

שלום מבקשת לדעת מה עלות של פגישה עם עורך דין לצורך בחינת אפשרות לתביעה ? מודה לכם

08/02/2014 20:53

שלום רב,
העלות משתנה מעורך דין למשנהו כשיש כאלה שבעבור פגישת התייעצות ראשונית לא גובים תמורה וכאלה שכן.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

22/01/2014 15:05
רשלנות באבחון     ו    חני חני    

האם על רשלנות באבחון הבעיה הרפואית ניתן לתבוע ? אספר בקצרה- בני קיבל אבחון שגוי ובצורה רשלנית מרופא המשפחה , לאחר מכן עשינו את הטיפול כפי שאמר הרופא אך לאחר מכן התברר שהוא טעה באבחון ובני סתם לקח כדורים ושילמנו על טיפולים .

תודה לכם

22/01/2014 18:00

שלום רב,

בהתאם למצב המשפטי ולחוק, ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית רק כאשר כתוצאה מהמעשה או המחדל הרשלניים נגרם נזק.
נטילת טיפול תרופתי לחינם עשוייה להיחשב כנזק, אך ככל שאין לכך השלכות משמעותיות על המצב הבריאותי מדובר בנזק שנחשב קטן, עד כדי כך שהגשת תביעה תימצא בלתי כלכלית בנסיבות.
שכן, כדי להגיש תביעה יש צורך לצרף חוות דעת רפואית המבססת את הקביעה שנעשתה טעות באבחון. מסמך זה יקר מאד, עד כדי כך שאם הנזק לא משמעותי, אין כדאיות כלכלית להיכנס להליך משפטי ממושך ויקר.

היינו ממליצים להביא את נסיבות המקרה המפורטות בפני עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית על מנת שינסה להעריך, בזהירות סבירה את הכדאיות בהגשת תביעה במקרה שלך.

בברכה,

מיכל קפלן חכמון

14/01/2014 14:43

עשיתי טיפול שיניים אצל רופא מסוים. לאחר כמה חודשים עשיתי טיפול שיננית והרופאה מצאה לי מחט שנשארה בתעלת השן שבא טיפל הרופא הקודם.
אני אציין שלא הרגשתי את המחט , אבל בכל זאת יש כאן רשלנות שיכלה לגרום לנזק בעתיד

14/01/2014 14:48

שלום לך, הותרת מחט באחת מתעלות השורש במהלך טיפול היא בהחלט רשלנית. יחד עם זאת יהיה צורך לבחון מהם הנזקים שנגרמו לך והאם תיזקקי לטיפול רפואי נוסף. בהתחשב בגורמים אלה ניתן יהיה להעריך את הכדאיות שבהגשת תביעה. בברכה, מיכל קפלן חכמון

08/01/2014 15:58
טיפול דיאטה     ו    אוריאן אוריאן    

שלום לכם. אני התחלתי טיפול דיאטה עם דיאטנית . המטרה הייתה להרזות 10 קילו. לאחר שעשיתי זאת הפסקתי את הטיפול. אבל מאז הורדתי עוד 5 קילו ואני מרגישה שכבר אין תאבון כמו שהיה לי פעם , אני ממשיכה להרזות ומפחדת שאני נכנסת למצב לא טוב. אני חושבת שהטיפול פגע בי והוריד לי את החשק לאכול, מה דעתכם עלי לעשות ?

08/01/2014 16:04

שלום לך, ראשית, איבוד דרסטי במשקל מצריך בירור רפואי על מנת לשלול תחלואה כלשהי של מערכת העיכול או תחלואה אחרת. במידה ולא נמצאת תחלואה ניתן יהיה לאזן את הרגלי האכילה והמשקל בדיאטה מתאימה. במידה ונמצאת תחלואה כלשהי כדאי יהיה לברר האם לדיאטה הייתה תרומה כלשהי למצב, או שלא. מכל מקום, קשה להאריך רק על סמך מה שציינת האם קיימת עילה לתביעה. הרבה בריאות, מיכל קפלן חכמוןCopyright © 2020 lawmed.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עורכי דין רשלנות רפואית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום רשלנות רפואית
מחפשים עורך דין רשלנות רפואית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם עורכי דין מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!