lawmed.co.il
כניסה למנהלים

פורום רשלנות רפואית

מנהלי הפורום:
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
תשובה למלמד
17/03/2019 09:25 שלום רב, לא תמיד העדר שביעות רצון מתוצאת ניתוח פלסטי עולה לכדי רשלנות רפואי
תסמונת דאון
15/02/2019 18:08 בסקירת מערכות מאוחרת שביצענו בשבוע 23 להריון נצפה שילוב ממצאים של נקודה אקו
עקירה מיותרת
15/04/2019 17:39 עברתי עקירה כירורגית אצל רופא שיניים, אבל רופא שיניים אחר שביקרתי אצלו לאחר
תשובה לרתם
17/02/2019 09:55 רתם שלום, יש מקום לבחון לעומק את נסיבות המקרה. מפנה אותך גם לקישור אודות מא
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד
עו"ד אילן זריהן - משרד עו"ד

עורך דין אילן זריהן מציע שירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר תוך הקפדה בלתי מתפשרת על מצוינות ומקצועיות. המשרד פועל כ"משרד בוטיק" המתמחה בתחום של תביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף לסוגיהם, כשעורך דין זריהן מטפל באופן אישי ומקפיד על יחס אישי בכל תיק ותיק

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
28/05/2017 19:46
שאלה על ניתוח     ו    חיים חיים    

רציתי לשאול על רשלנות רפואית בניתוח שעבר בעלי, האם קופת החולים/בית החולים מחויבים לתת לנו את החומרים? בבדיקה ראשונית הם לא רצו להעביר לנו חומר שקשור לניתוח... אני חייבת עורך דין בשביל זה?

29/05/2017 13:02

שלום רב,
על פי החוק קופת החולים מחוייבת להעביר אלייך את הרשומה הרפואית היה ותידרוש זאת ממנה. כמובן, תצטרך לשלם אגרה בעבור צילום הרשומות וזאת בהתאם לתעריפון של משרד הבריאות לעניין זה. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

06/04/2017 13:19
רשלנות עם תאומים     ו    תמר תמר    

שלום, אני ילדתי תאומים לפני שנה, אני הייתי מטופלת בהריון במרפאת הריון בסיכון גבוה בגלל הריון רב עוברי, אני עברתי כל הבדיקות הנדרשות עשיתי סקירת מערכות מאוחרת והיא הייתה תקינה כל הבדיקות שעברתי היו תקינות. אך מה שהתגלה אחרי הלידה שאחד התאומים סובל ממום מולד קשה בלב (טטראלוגיה של פאלוט), לפני הלידה אני הייתי בבית חולים בשל שמירת הריון כל הזמן המוניטור היה מצפצף אך אמרו שאחד העוברים לקח דופק אמהי בזמן הלידה כן ידעו שאחד העוברים במצוקה אך אני ילדתי אחד רגיל והשני (החולה) בניתוח קיסרי דחוף, אחרי היפרדות השלייה ומצוקה עוברית. כיום התינוק עבר ניתוח לב פתוח אך הניתוח לא הצליח , השאלה היא: האם שהרופא לא ראה בסקירת מערכות את המום הזה ,זאת נחשבת לעברירת רשלנות רפואית בהריון? האם היה צריך לפנות אותי לאקו לב עובר? סבלנו הרבה עד עכשיו שהילד עשה את הניתוח הוא נשאר 10 ימים בטיפול נמרץ......ועוד זמן בבית חולים, הוא ילד חולה עכשיו לא מקבל תרופות , אנחנו מחכים לעוד ניתוח. תודה 

18/04/2017 10:17

תמר שלום רב,
על מנת לבסס עילת רשלנות רפואית באבחון המום במהלך מעקב ההיריון יהיה צורך לאסוף את התיק הרפואי לרבות דיסק סקירת המערכות על מנת לבחון מול מומחה קיומה של עילת תביעה אפשרית. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

02/04/2017 17:02
לידה של אשתי     ו    ישראל ישראל    

אשתי כרגע מאושפזת ללא הכרה וצריכה הנשמה. זאת לאחר שילדה את הילד שלנו לפני יומיים ובמהלך הלידה היא איבדה הרבה דם. ממה שראינו רוב איבוד הדם נבע כתוצאה מכך שהשליה לא יצאה והצוות של הרופאים מאוד התעכב עם הוצאתה. כרגע מאושפזת ללא הכרה ובהנשמה. האם יש עילה לתבוע על רשלנות רפואית בלידה? 

03/04/2017 13:21

ישראל שלום רב,
על מנת לבסס עילה ברשלנות רפואית יהיה צורך לאסוף את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום. אציין, מאחר ואישתך עדיין מאושפזת, כך לפחות להבנתי, יהיה צורך לראות לאורך זמן האם נותר אצלה נזק, מהי חומרתו ודרגתו וכיצד הוא משפיע על תפקודה - אדגיש, בהעדר נזק קבוע, עילת הרשלנות לא יכולה להתקיים בהיבט המשפטי וכל שניתן יהיה לתבוע יתבסס, אם בכלל, על ראש נזק בלתי ממוני של עוגמת נפש וכאב וסבל.  
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן 

24/03/2017 19:16

שאלה כללית, הפסדתי במשפט די ארוך ומפורט בנוגע לתביעת רשלנות רפואית שתבענו את בית חולים תל השומר והרופאים במחלקה. השאלה האם יש טעם לערעור, עורך הדין שלי טוען שלדעתו חסר טעם, העניין הוא שבגלל שהתשלום רק במידה ויש פיצויים הוא כנראה לא רוצה להשקיע יותר זמן לחינם... מה עושים?

26/03/2017 11:32

שלום רב,
סבורני כי עורך דינך מכיר לעומק את נסיבות עניינך ולכן, יהיה עלייך להתייעץ עימו בכל הקשור להגשת ערעור אפשרי. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

26/03/2017 07:40

לפני שנתיים עברתי ניתוח אף, מדובר על ניתוח שנועד לשנות את מראה הפנים ולא נבע מבעיה או הפנייה. לדעתי הניתוח לא הצליח, האף שלי לא נראה טוב היום, אני סובלת מבעיות של בטחון עצמי נמוך, בעיות בזוגיות (בת 33) ועוד. האם אפשר לתבוע רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים, למרות שמדובר על ניתוח שלא היה הכרחי ואני בחרתי בו וחתמתי על מסמך שהוא וולנטרי וכו'\

26/03/2017 11:30

שלום רב,
על מנת לבחון קיומה של עילה יהיה צורך לאסוף את תיקך הרפואי ולבחון מול מומחה רפואי מתאים, חריגה אפשרית מפרקטיקה סבירה לרבות בעניין מידת התאמתך לפרוצדורה הניתוחית, שלהגדרתך לא הייתה הכרחית. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

16/03/2017 19:32

לפני כשנתיים הגעתי לרופא עיניים בעקבות נקודות שחורות שהסתובבו לי בשדה הראיה והפריעו לי לראות. אני בת 40 בריאה ועובדת עם מספר גבוה מאוד במשקפיים . הרופא שיודע זאת הסביר לי שהנקודות הן תוצאה של עכירות הנוזל הנמצא בגלגל העין , שנוצרת כתוצאה מהגיל ואין סיבה לדאגה ויש להתרגל ולהתעלם מהנקודות. כעבור מספר חודשים כמות הנקודות גדלה ושוב פניתי לרופא והוא נתן לי את אותה התשובה. לצערי הרב כשנה לאחר מכן נותחתי פעמיים בעקבות הפרדות של הרשתית וקרעים הרשתית ועד היום אני נמצאת בטיפולים, ראייתי מעוותת ונפגעה ואנני עובדת כבר חצי שנה. אם אבחנתו היתה טובה יותר או היה אומר שעלי לעשות מעקב אחר ולא להתעלם לא הייתי מגיעה למצב של ניתוחים אלא הטיפול לכך היה טיפול ליזר בלבד והמשך מעקב. האם זו עילה לתביעה על רשלנות רפואית? תודה. 

20/03/2017 13:49

שלום רב,
על מנת לבסס עילת רשלנות רפואית בנסיבות עניינך יהיה צורך להוכיח קשר סיבתי בין הטיפול שניתן לך לבין הנזקים להם את טוענת. כדי לקדם את העניין יהיה צורך לאסוף את תיקך הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום שיעריך את נסיבות העניין ויקבע קיומה של עילת תביעה. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

11/03/2017 20:23
יעל     ו    ורד ורד    

באוגוסט 2013 עברתי טיפול אחרון (עשירי במספר) להסרת שיער במכשיר IPL, כתוצאה מהטיפול האחרון נגרמו לי כוויות לאורך כל השוקיים. יש לציין שבמהלך הטיפול הערתי למטפלת שתשקול להנמיך את החום. כיום 4 חודשים לאחר הטיפול נותרו לי סימנים לבנים במקומות שנפגעו. יום לאחר הטיפול הנ"ל פניתי לרופא משפחה מחליף שנתן לי למרוח סילברול ואמר שהכל יעבור ולא יוותר סימן. לאחר 3 חודשים מהטיפול פניתי לרופא משפחה אחר שטען שישארו סימנים, כתוצאה מדברים אלו פניתי למכון בו טופלתי וגם הם טענו שהסימנים יעברו אך לאחר כחצי שנה ושעליי לשזף את המקום פעם בשבוע כמו כן בעלת המכון טענה שהמכשיר הנ"ל אינו חודרני מספיק ועל כן לא אמורות להישאר צלקות מהטיפול. באותו יום פניתי לרופאת עור שטענה כי אין לחשוף את המקום במשך שנתיים ושאולי לאחר תקופה זו הסימנים יעלמו. מה עליי לעשות? האם שינה עילה לשקול תביעה על רשלנות רפואית?

12/03/2017 13:46

שלום רב,
על מנת לבחון קיומה של עילת רשלנות רפואית מציע להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום, אשר יאסוף את התייעוד הרפואי ויתייעץ עם מומחה רפואי בתחום שיעריך האם קיימת חריגה מפרקטיקה מקצועית סבירה בעניינך. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

08/03/2017 17:46
לידה למרות מום     ו    רינה רינה    

במידה וילד נולד עם מום כלשהו והאמא ידעה שהעובר בבטנה בעל מום ובכל זאת ילדה אותו האם יש לאותו בחור עילה לתביעה נגד אימו? במידה והייתה רשלנות בעת האולטראסאונד האם יש לילד עילה לתביעה נגד הגניקולוג הבודק, קראתי שזה נקרא הולדה בעוולה? 

12/03/2017 13:43

שלום רב,
לשאלתך הראשונה, התשובה איננה חד משמעית ותלויה בנסיבות המקרה קרי, היה והצוות הרפואי עשה את המוטל עליו ועדכן בדבר המשמעויות, הסיכונים והאפשרות שהיילוד יוולד עם מום ובכל זאת בחרו בני הזוג להמשיך את ההיריון, הרי שנראה כי בנסיבות אלה לא קיימת עילת תביעה כלשהי בהיבט זה. 
לשאלתך השנייה, היה והגניקולוג הבודק התרשל בביצוע האולטרסאונד הרי שניתן לבחון תביעה בעילה של הולדה בעוולה.
לגופו של עניין, בכל ספק, מציע לאסוף את התיעוד הרפואי במלואו לצורך הערכה ראשונית מול מומחה. הינך מוזמנת לייעוץ פרטני.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

01/03/2017 20:14
רשלנות בהשתלת שן     ו    משה משה    

לפני כשנה וחצי סימתי לעשות השתלות שיניים בטיפול הרופא עקר לי שן שלפי התוכנית היה צריך לבנות כתר לאחר שהערתי לו הוא גישר את השן בגשר בין שתי שניים מושתלות האם יש טעם לבקש פיצוי ולתבוע רשלנות רפואית שיניים? אגב שולם סכום על כל ההשתלות והטיפולים בפה סכום גלובלי תודה

02/03/2017 14:22

משה שלום רב,
על מנת לבסס רשלנות רפואית בטיפול שהוענק לך, יהיה צורך לאסוף את כרטיס הטיפולים והרשומות הרפואיות הכרוכות בטיפול ולהעבירן להתייעצות והערכה ראשונית אצל מומחה בתחום, לעניין קיומה של עילת הרשלנות הרפואית.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

23/02/2017 18:22
תשלום לעורך דין     ו    חיים חיים    

רציתי לשאול, האם כל עורכי הדין שעובדים על תביעות רשלנות רפואית מקבלים את טרחתם רק כשנפסקים פיצויים? קיבלנו הצעות שיש בהם מרכיב גם של תשלום ראשוני ואנו שוקלים במי לבחור... 

26/02/2017 09:18

חיים שלום,
בתביעות נזקי גוף לסוגיהן לרבות בעילת רשלנות רפואית, אין חקיקה המגבילה את שכר טרחת עורך הדין, בהיבט מנגנון התשלום וגובה הסכום שנדרש על ידו. בד"כ נהוג לגבות, בחלק מהמקרים, דמי פתיחת הליך ולאחר מכן לגבות אחוזים בהתאם להצלחה. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

20/02/2017 11:28
רשלנות בהריון     ו    אמיר אמיר    

שלום רב!
אישתי היתה בהריון
בתחילת חודש שמיני היא לא הרגישה טוב
והלכנו לבית חולים בלילה
שם עשו בדיקות ולא מצאו כלום ובבוקר שיחררו אותה
אחרי שבוע היא שוב לא הרגישה טוב ושוב הלכנו לאותו בית חולים
שוב בדיקות כל הלילה... ושוב לא מוצאים כלום...
אחרי כמה ימים היא ממש לא הרגישה טוב הלכנו לבית חולים אחר
מייד הכניסו אותה לחדר לידה ואיבחנו מייד רעלת הריון
ניסו לעשות זירוז אבל הזמן היה קצר ולא נותר ברירה אלה לעשות ניתוח קיסרי בהרדה מלאה מייד!!! הם אמרו שאם לא היינו באים היא והתינוק היו מתים!!!
מייד נכנסה לחדר ניתוח ועברה לידה עם סיכון של חיים ועם סיכון שלא תוכל ללדת יותר!
וזה בגלל שהבית חולים הראשון לא זיהה את הרעלת ועשה זירוז מייד!
רציתי לדעת האם אפשר לתבוע משהו על רשלנות רפואית בהריון
בתודה
אמיר

26/02/2017 09:15

אמיר שלום,
בהתאם לנסיבות שהינך מתאר, להבנתי, במבחן התוצאה, לא אירע נזק לאישתך ולתינוק. משכך, נראה כי עילת הרשלנות הרפואית לא מתקיימת בעניינכם, אם כל התחושות הקשות הכרוכות בתהליך שחוויתם יחדיו.
בריאות שלמה ומזל טוב,
עו"ד אילן זריהן 

12/02/2017 16:48

שלום,
קוראים לי שלמה. ביתי ילדה בת לפני 4 חודשים שאובחנה כחולה בSF. החיים שלה קשים מאוד וכמובן של כל המשפחה.
על פניו יש אינדיקציות שהיו אמורות להופיע במהלך ההיריון ואולי היו יכולים לעשות משהו או הפסקת היריון.
מה אפשר לעשות עם זה? האם זה מקרה של רשלנות רפואית בלידה?
תודה על תשובתך המקצועית

13/02/2017 09:10

שלמה שלום,
במהלך מעקב היריון ישנן בדיקות המאפשרות זיהוי, מבעוד מועד, של מומים מולדים/תסמונות גנטיות וכו' ומהווים אינדיקציה לשקילת הפסקת היריון בהתאם. משכך, יהיה צורך באיסוף התיעוד הרפואי ובחינתו מול מומחה רפואי בתחום, שיחווה דעתו בעניין חריגה מפרקטיקה סבירה במהלך מעקב ההיריון שהיוותה הסיבה לנזקי נכדתך. 
הינך מוזמן להתייעץ - 050-9250478.
בברכת בריאות שלמה,
עו"ד אילן זריהן

23/01/2017 23:25

שלום,
ביתי היתה בשבוע 31 להיריון, ההריון היה תקין יחסית. בשבוע 32 בבדיקה שגרתית לא נמצא דופק לעובר, היא הגיעה לבית החולים (בלילה) ובהחלטה נמהרת שבוצעה על ידי רופא שהיה במשמרת הוחלט לנסות ליילד. בדיעבד הסתבר שההחלטה לא היתה נכונה ושהיה ניתן להחזיר את הדופק כשהתינוק עוד בפנים.
כתוצאה מהמקרה התינוק נולד עם מספר בעיות, עבר לא מעט אשפוזים וסובל ממספר בעיות. האם יש פה עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה? אנחנו מנסים להבין מה הקריטיונים הדרושים. יש לנו רופא גניקולוג מקצועי שטוען שההחלטה ליילד היתה נמהרת.
תודה
רבקה

24/01/2017 10:28

רבקה שלום רב,
נסיבות העניין מתייחסות לאופן ניהול הטיפול בלידה מוקדמת אפרופו גיל ההיריון המעיד על ראשיתו של טרימסטר שלישי. על מנת לבחון האם אירעה חריגה מפרקטיקה מקצועית סבירה בניהול המקרה, יהיה צורך לאסוף את התיעוד הרפואי במלואו ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום אשר יחווה דעתו.
הינך מוזמנת להתייעצות פרטנית. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן - 050-9250478

01/12/2015 18:42
רופא תעסוקתי     ו    יששכר יששכר    

האם אני כעובד יכול לפגוש רופא תעסוקה באופן עצמאי לבחון את מצבי הבריאותי ? האם רופא תעסוקה שהגיעתי אליו באופן עצמאי מחויב לדווח למישהו את מסקנותיו לגבימצבי כשירותי לעבודה או שנשאר בין סודיות חולה לרופא?

19/01/2017 11:56

שלום רב,
לשאלתך הראשונה, התשובה היא חיובית.
לשאלתך השנייה, ככלל קיים חיסיון אודות המידע בין רופא תעסוקתי למטופלו אולם במקרים ייחודיים וחריגים קיימת חובת דיווח המוטלת על כתפי הרופא לרשויות השונות כמו: רשות הרישוי, משרד הבריאות וכו'. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

06/01/2016 19:19

האם תוכלו להפנות אותי לסעיף בחקיקה שבו נאמר כי על המעביד חלה חובה למצוא עיסוק מתאים התנאים ובשכר לעובד שנפגע בעבודה ושפגיעתו הוכרה כמחלת מקצוע
תודה
דולב

19/01/2017 11:54

שלום רב,
אני מניח שהדבר מתייחס לתקנות וחקיקה בתחום הרפואה התעסוקתית. מציע להתייעץ בעניין עם רופא תעסוקתי על מנת שיחווה דעתו בהתאם.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

22/03/2016 13:52

שלום רב,

האם בטפול נמרץ לב יש לבצע בדיקות לחולה כל יום?
במיוחד לאחר שספירת הדם+ CRP גבוהים יום לפני?? האם יש לעקוב אחר מצבו של החייב במצב כזה ולבצע בדיקות דם?

19/01/2017 11:52

שלום רב,
שאלתך אינה בסמכות הפורום לבוא ולקבוע. סוגיות אלה הינן קליניות ביסודן ותלויות בנתונים הסובייקטיבים של כל מטופל באשר הוא. 
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

21/10/2016 11:41

שלום,
אובחנתי עם ארכנוידיטיס לפני 6 חודשים על בסיס ממצאים ב-MRI. שני רופאים אחרים ראו את אותו MRI והמליצו על ניתוח(צריבת דיסק/מיקרודיסקטומיה ו"אולי" קיבוע של 2 חוליות - ולא אמרו מילה על ארכנוידיטיס).  נאמר לי שהמחלה נגרמה ע"י  זריקות שקיבלתי 5 שנים לפני כן (עם DEPOMEDROL , ששימושו בזריקות עבר כמה החמרות  ע"י משרד הבריאות  - מה גרם להחמרות?).  האם יש כאן בסיס לרשלנות  רפואית?
תודה.
שבת שלום וחג שמח

19/01/2017 11:50

מיה שלום רב,
על מנת לבסס עילת רשלנות רפואית יהיה צורך לאסוף את תיקך הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי רלוונטי אודות קיום אפשרי של עילה זו. 
ממליץ להתייעץ באופן פרטני עם עו"ד הבקיא בתחום - הינך מוזמנת לעשות כן.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן

30/10/2013 15:29
רשלנות של וטרינר     ו    שני שני    

שלום , רציתי לשאול האם ניתן לתבוע וטרינר אשר התרשל בטיפול בכלב שלי וגרם לו נזק ?

30/10/2013 15:32

שלום רב, עקרונית ניתן לתבוע וטרינר על רשלנות רפואית. אך יש לבחון את עלויות התביעה לעומת גודל הנזק. הייתי ממליצה להיוועץ עם עורכי דין המתמחעם בתחום הרשלנות הרפואית כדי לקבל הערכה של העלויות, וכך לקבל החלטה מושכלת. בברכה, מיכל קפלן חכמון

03/07/2016 11:17

שלום רב,
בתביעת רשלנות רפואית, אני רואה באינטרנט שהרבה עו"ד גובים את שכרם אם ואחרי הצלחת התביעה.
האם גם בעולם תביעות רשלנות וטרינרית זה קיים?

תודה

17/08/2015 15:36
תיעוד רפואי     ו    שון שון    


האם יכול להיות שאחרי 4 שנים התיעוד הרפואי שלי לגבי מקרה רפואי כבר לא קיים??
שון

25/08/2015 13:26

שלום רב,
חוק זכויות החולה ופקודת בריאות העם מחייבים את המוסד הרפואי לשמור על הרשומה הרפואית למשך זמן מוגדר, כאשר משך השמירה נגזר מסוג הרשומה. אין ספק שבאיבוד הרשומה הרפואית המוסד הרפואי לא ביצע את החובה המוטלת על כתפיו, כנדרש בחוק. בכל מקרה, איבוד הרשומה יכול לסייע לך מאחר ובמצב שכזה מוחלת דוקטרינת "הנזק הראייתי" שמעבירה לכתפי הנתבע את החובה לבוא להראות כי לא התרשל קרי, מתבצע היפוך נטל השכנוע בהליך המשפטי.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן  

06/08/2015 10:41
שאלה     ו    חופית חופית    

שאלה: במקרה של פגיעה כתוצאה מהפלה שנעשתה בקליניקה פרטית, האם יש אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה או קשורה ללידה?
 
חופית.

09/08/2015 19:13

שלום רב,
שאלתך חסרה בנתונים. אנא פרטי באיזו פגיעה מדובר, חומרתה והיקפה והאם היא עדיין קיימת. בנוסף אנא פרטי את נסיבות המקרה שהביאו לכדי אותה פגיעה נטענת. בהתאם לכך אוכל להשיב.
בברכה,
עו"ד אילן זריהן Copyright © 2019 lawmed.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עורכי דין רשלנות רפואית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום רשלנות רפואית
מחפשים עורך דין רשלנות רפואית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם עורכי דין מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!