lawmed.co.il

רשלנות רפואית וזכויות עובד – נצלו את מה שמגיע לכם


תאונות יכולות להתרחש בכל מקום לכן חשוב לדעת מה זכויותיכם במיוחד כאשר היא מתרחשת בעבודה כדי לקבל את כל אשר מגיע לכם ולא לפספס דבר
 
תאונות יכולות להתרחש בכל זמן ובכל מקום ולכן חשוב כי מלבד שיהיה לנו ביטוח, נכיר את זכויות העובד שלנו אם נפגענו בתאונת עבודה. במקרה כזה רצוי גם לפנות אל עורכי דין רשלנות רפואית או עורכי דין נזקי גוף בהתאם לסוג הפגיעה על-מנת שתוכלו להגיש תביעות לטובתכם כולל תביעות רשלנות רפואית במידה והתקיימה כזו.
 
מהי פגיעה במהלך עבודה?

פגיעה בעבודה או כפי שהיא ידועה גם בתור תאונת עבודה הינה פגיעה אשר נעשתה לעובד תוך כדי מהלך עבודתו, בדרך אל מקום העבודה או בדרך חזרה ממקום העבודה. דוגמאות לכך הינן מחלה אשר ארעה כתוצאה ממקצוע אשר בו עבד האדם כעצמאי או אצל מעסיק יכולה גם היא להחשב כתאונת עבודה, כמו גם תאונת דרכים אשר אירעה בדרך למקום העבודה, במהלכה או בדרך חזרה הביתה ממקום העבודה, כל אלו ייחשבו גם כן כתאונת עבודה בה זכאי העובד לפיצויים, זכויות ורצוי כי ישכור את שירותיהם של עורכי דין נזקי גוף או עורכי דין רשלנות רפואית בהתאם לסוג הפגיעה והתאונה.

דוגמאות נוספות לתאונות עבודה הם:

 • תאונות עקב פגיעה ע"י מכונה – תפיסת יד במכונה וקטיעת איברים
 • נפילות מפיגום או התמוטטות קיר בעבודות בניין
 • תאונות בשל החלקה ממשטח רטוב במים או שמן
 • תאונות כווייה ושברים בעבודה במאפיות, מסעדות ועוד
 • תאונות של נהגי טרקטור, מערבלי בטון ועוד במהלך עבודה

זכויותיו של נפגע עבודה

אדם אשר נפגע בתאונת עבודה זכאי לפנות אל ביטוח לאומי בהגשת תביעה למיצוי וקבלת זכויותיו. לאדם זה 2 זכויות עיקריות והן:
 • תשלום דמי פגיעה עקב אובדן כושר עבודה מלא וזה עד לתקופה המירבית אשר קבועה בחוק בישראל.
 • תשלום של גמלת נכות וזאת אחרי שנקבע שיעור נכות הצמיתה אשר הותירה אותה פגיעה של תאונת העבודה.
הגשת תביעות

נפגע עבודה יכול להגיש תביעה לדמי פגיעה ותביעה לקביעת נכות. על הנפגע להגיש תביעה לדמי פגיעה אל המוסד לביטוח לאומי בה הוא מודיע על הפגיעה, המועד בה היא התרחשה ומצבו הרפואי של הנפגע. תביעה זו יש להגיש עד 12 חודשים מזמן הפגיעה ובמידה וביטוח לאומי דחה את תביעתכם, ניתן לערער על קביעה זו בתוך 6 חודשים מזמן קבלת הודעת הדחייה.

במידה ותגישו תביעה לנכות לאחר שביטוח לאומי קיבל את הפגיעה בעבודה, תוזמנו בפני ועדה רפואית והיא אשר תקבע את דרגת הנכות. אחד הנושאים החשובים במקומות עבודה הוא בטיחות בעבודה - מקומות עבודה שלא מקפידים על כך ועל הכללים הקשורים לכך - מסכנים את עצמם ואת העובדים שלהם.
 
זכויות תביעה נוספות

נפגע עבודה יכול לעיתים גם להגיש תביעות נוספות כגון תביעה נזיקית נגד המעביד, תביעה נגד צד ג' ותביעה נגד חברת הביטוח אך במקרה זה רצוי מאוד לשכור שירותיהם של עורכי דין מומחים ביניהם עורכי דין נזקי גוף וכן עורכי דין רשלנות רפואית. להלן זכויות תביעה נוספות אשר עשויות להיות לנפגע העבודה:
 • תשלום דמי פגיעה– נפגע עבודה שהוכר ככזה ע"י ביטוח לאומי יהיה זכאי לקבלת דמי פגיעה בפרק הזמן שאינו מסוגל לעבוד בעבודה שלו או בעבודה אחרת שמתאימה.
   
 • קצבה חודשית ומענק חד-פעמי– אם נקבע לנפגע נכות צמיתה בשיעור של 19%-9% הוא יקבל תשלום חד-פעמי. בשיעור נכות של 20% ומעלה או ועדה רפואית שקבעה נכות זמנית לנפגע, יהיה הוא זכאי בקבלת קצבה חודשית.
   
 • טיפול רפואי– נפגע עבודה שהוכר כך ע"י ביטוח לאומי יהיה זכאי לקבל טיפול רפואי חינם שיינתן בידי קופות החולים, מגן דוד אדום, בתי חולים ורפואה פרטית עי" הפניה אם זקוק לה הנפגע.
   
 • שיקום מקצועי– נפגע עבודה שהוכר ע"י ביטוח לאומי ופסקו לזכותו אחוזי נכות צמיתה לפי החוק, יהיה זכאי גם לשיקום מקצועי אשר כולל הכשרה מקצועית ועזרה בשילוב בשוק העבודה.
לקבלת פרטים נוספים והצעות ייחודיות מטובי עורכי דין רשלנות רפואית, עורכי דין נזקי גוף, ייעוץ באשר אל תביעות רשלנות רפואית ועוד, מלאו טופס קצר והמומחים יחזרו אליכם בהקדם עם כל ההצעות והפרטים החיוניים עבורכם.
 
חשוב כי במקרה של פגיעה לשכור שירותיו של איש מקצוע מומחה ועו"ד ולא לחכות זמן רב אלא לפעול מיידית לקבלת כל הזכויות המותרות בחוק02/01/2013    המאמר עודכן בתאריך 28/04/2021    lawmed.co.il
פורום רשלנות רפואית

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר lawmed.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 lawmed.co.il כל הזכויות שמורות
אתר עורכי דין רשלנות רפואית מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום רשלנות רפואית
מחפשים עורך דין רשלנות רפואית? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם עורכי דין מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!